Прокуратура: комунальні підприємства Черкас "побраталися" з боргами по зарплаті

Прокуратура: комунальні підприємства Черкас "побраталися" з боргами по зарплаті Прокуратурою міста Черкаси виявлено ряд порушень законодавства про працю, допущених посадовими особами Черкаського міськвиконкому та керівниками міських комунальних підприємств.
Як інформує прес-служба прокуратури Черкас, протягом 2013 року на КП «Черкасиелектротранс», КП «ЧЕЛУАШ» Черкаської міської ради систематично виникає заборгованість по заробітній платі. За липень заборгували своїм працівникам близько 27 тисяч гривень на КП «Черкасиінвестбуд», а на КП «Інститут розвитку міста» працівники не отримали зарплату на загальну суму 117 тисяч гривень за травень – липень 2013 року.
Прокуратура міста у межах своїх повноважень реагує на кричущі порушення законодавства, притягуючи винуватців до кримінальної та іншої відповідальності. Під процесуальним керівництвом прокуратури міста Черкаси розслідувано та передано до суду кримінальні провадження стосовно керівників комунальних підприємств «Міськсвітло», «ЧЕЛУАШ». Їх обвинувачують у невиплаті заробітної плати та у порушенні законодавства при проведенні розрахунку з працівниками та виплати при звільненні.
Внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.175 КК України, вчинене керівництвом комунального підприємства «Інститут розвитку міста».
Внаслідок усього комплексу заходів прокурорського реагування, вжитих упродовж нинішнього року, на погашення боргів із заробітної плати на КП«Черкасиелектротранс» сплачено понад півтора мільйона гривень, а на КП«ЧЕЛУАШ» – понад 350 тисяч гривень. Ще під час розслідування кримінального провадження виплачено заробітну плату працівникам КП«Міськсвітло».
Однак, крім несвоєчасної виплати зарплати, комунальні підприємства мають борги перед Пенсійним фондом України. Ці платежі, зазначає прокурор міста Черкаси Олександр Маслюк, теж нерідко виплачуються лише після прокурорського втручання.
01.10.2013 14:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter