У Смілянському районі охоронець ледь не розібрав завод "по гвинтику", переконуючи всіх, що він - "власник" підприємства

До чергової частини Смілянського міськвідділу міліції звернувся приватний підприємець, житель одного з сіл району та повідомив, що підозрює свого робітника, який працює охоронцем хлібзаводу, в систематичних крадіжках.
Як з'ясували працівники міліції, охоронцем заводу виявися 43-річний житель села Ротмистрівка. Чоловік вже не один рік систематично з’являвся на території підприємства, хоча ніякого відношення до нього взагалі не мав. Як колишні, так і нові господарі не звертали на нього уваги, адже чоловік був досить конфліктний і, щоб запобігти сутичкам, його не чіпали. Коли новий господар отримав усі документи на володіння заводом, який був у занедбаному стані, то вирішив створити на його території пилораму, а непотрібні споруди розібрати на матеріал та продати. Саме тоді підприємець і вирішили використати з користю постійне перебування конфліктного «гостя» на території заводу - запропонував йому посаду охоронця. Але він і не здогадувався, що саме це й було потрібно чоловікові. Залишаючись вночі на території колишнього заводу на самоті, новоспечений охоронець потроху виносив усякі металеві дрібнички, які лежали на території підприємства. А коли на завод прибули робітники та почали розбирати споруди і вирізати металеві конструкції, чоловік зазіхнув на більш цінний крам: спочатку з території заводу зникла велика кількість металевого «кутника», загальна вага якого перевищувала 300 кілограм. Через деякий час господар виявив, що зник розрізаний на частини металевий димар, вага якого - 400 кілограмів. Потім з пилорами зник один кубометр необрізаної соснової дошки. Власник заводу не міг збагнути, як зникають матеріальні цінності, адже підприємство постійно охороняється, доки не дізнавися від одного з робітників про те що, охоронець запевняє усіх, що він є власником даного заводу, і все, що знаходиться на цій території, належить саме йому. Робітник розповідав, як нещодавно охоронник вивіз з території заводу два великих металевих баки, запевнивши всіх, що вони належать йому. Уважно вислухавши свого працівника, підприємець зрозумів, що саме охоронник стоїть за всіма крадіжками, які були скоєні з території заводу. Підприємець негайно звернувся до правоохоронців.
Зібравши необхідні речові докази та покази свідків, працівники міліції затримали зловмисника. За фактом крадіжок слідчий відділ Смілянського міськвідділу міліції порушив кримінальну справу за частиною 3 статті 185(Крадіжка) Кримінального кодексу України. Під час проведення досудового слідства зловмисник всіляко намагався ввести слідчого в оману, стверджуючи, що господарі самі дозволяли брати йому викрадені речі, і що саме він і є власник заводу, але зрозумівши, що вилучені речові докази та покази свідків діють не на його користь, врешті у всьому зізнався.
Суд, вивчивши усі обставини справи та врахувавши те, що підсудний раніше не мав проблем із Законом та зобов'язався відшкодувати завдані збитки у повному обсязі, присудив останньому покарання у вигляді умовного терміну.

СЗГ УМВС області
14.01.2012 11:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter