32-річного жителя Луганську судитимуть за колабораціонізм та державну зраду, - прокуратура

Прокурори Черкаської обласної прокуратури скеровали до суду обвинувальний акт за обвинуваченням 32-річного жителя Луганської області, причетного до колабораційної діяльності та державної зради.

Слідством встановлено, що обвинувачений у серпні 2023 року, виявив бажання зареєструватись кандидатом у депутати «совета Новоайдарского муниципального округа луганской народной республики», який є виборним органом місцевого самоврядування «лнр», з метою бути обраним до вказаного органу окупаційної влади від партії «единая россия».

Вже у вересні 2023 року чоловік був добровільно обраний до незаконного органу влади, створеному на тимчасово окупованій території та приступив до виконання своїх повноважень у сфері бюджетної, фінансової, податкової і майнової політики.

Наразі обвинувачений продовжує працювати на органи окупаційної адміністрації та виконувати завдання на користь ворога.

Своїми діями луганчанин надає допомогу представникам рф у проведенні підривної діяльності проти України, забезпечуючи стале та належне функціонування незаконно створених органів влади на території смт Новоайдар Луганської області та сприяє таким чином посиленню заходів тимчасової окупації вказаного населеного пункту.

Особу оголошено в розшук.

Досудове розслідування та оперативний супровід у кримінальному провадженні забезпечувався співробітниками УСБУ в Черкаській області.
Довідково: санкція ч. 2 статті 111 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічного позбавлення волі, з конфіскацією майна.
12.06.2024 19:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter