62-річному педагогу в Генічеському району повідомлено про підозру за співпрацю з окупаційною адміністрацією, - прокуратура

62-річному педагогу в Генічеському району повідомлено про підозру за співпрацю з окупаційною адміністрацією, - прокуратура За процесуального керівництва прокурорів Черкаської обласної прокуратури повідомлено про підозру громадянці України за фактом здійснення пропаганди у закладах освіти з метою сприяння здійсненню збройної агресії проти України, встановленню та утвердженню тимчасової окупації частини території України, а також впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти.

У ході досудового розслідування встановлено, що 62-річна жителька Геніченського району до повномаштабного вторгнення рф працювала на території України директором місцевого ліцею і викладала українську мову та літературу. А у грудні 2022 зайняла посаду директора реформованої окупаційною владою місцевої школи.

Жінка, виконуючи вказівки очільників окупаційної адміністрації держави-агресора, впроваджує критерії та стандарти освітнього процесу, регламентовані нормами та вимогами федерального законодавства рф у сфері освіти.

Також підозрювана неодноразово проводила збори працівників закладу освіти та закликала до співпраці з окупаційною адміністрацією, керуватись у викладацькій діяльності нормативною базою рф, користуватись виключно підручниками та матеріалами, які надходять від держави-агресора.

Директорка безальтернативно зобовʼязала педагогів викладати російською мовою. Крім того, жінка проводить масові виховні заходи серед дітей з державною символікою рф та сприяє утвердженню окупаційної влади на території Генічеського району Херсонської області.

Фігурантку провадження оголошено у розшук, вирішується питання отримання дозволу на її затримання.

Досудове розслідування та оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснюють співробітники УСБУ в Черкаській області.

Довідково: санкція ч. 3 статті 111-1 КК України передбачає покарання у вигляді виправних робіт на строк до двох років або арешт на строк до шести місяців, або позбавлення волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років.
03.06.2024 12:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter