65-річного жителя Луганської області судитимуть за колабораціонізм, - прокуратура

Прокурори Черкаської обласної прокуратури довели в суді причетність жителя Луганщини до здійснення колабораційної діяльності, а саме провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території.

Слідством встановлено, що 65-річний житель Старобільського району Луганської області, усвідомлюючи протиправність та незаконність дій окупаційних органів влади так званої «лнр», у листопаді 2022 року обійняв посаду директора «Государственного унитарного предприятия луганской народной республики «Стрелецкий конный завод № 60», який знаходиться на тимчасово окупованій території Міловської селищної громади Старобільського району Луганської області.

Очоливши незаконно створене підприємство, чоловік організовує і забезпечує функціонування господарської діяльності з метою наповнення бюджету «лнр» за рахунок отриманих коштів.

Вказане підприємство займається вирощуванням, селекцією та реалізацією коней, а також вирощуванням і реалізацією зернових, технічних культур та іншої продукції рослинництва і тваринництва.

Вироком Соснівського районного суду м. Черкаси обвинуваченого визнано винним у вчиненні злочину та призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади на строк 15 років.

Наразі засуджений переховується на тимчасово окупованій території Луганської області.

Спеціальне досудове розслідування (in absentia) у кримінальному провадженні здійснювали співробітники УСБУ в Черкаській області.
23.05.2024 18:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter