2023 року в Черкаській області до судів скерували 61 обвинувачувальний акт за ухилення від призову, - прокуратура

Як інформують у Черкаській обласній прокуратурі, упродовж минулого року до судів області скеровано 61 обвинувальний акт за статтею 336 Кримінального кодексу України – ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Цього року про підозру у вчиненні такого злочину вже повідомлено 13 чоловікам, стосовно 15 осіб матеріали провадження передані до суду.

Ефективність роботи на вказаному напрямі дає не лише статистичні результати.

Так, 6 чоловіків – фігуранти таких кримінальних проваджень, змінили своє ставлення до військової служби та стали до лав Збройних Сил України на захист держави.
Ще 3 осіб зробили це після скерування обвинувальних актів до суду, 1 – після подання прокурором апеляційної скарги на вирок, яким його засуджено до позбавлення волі із застосуванням іспитового строку.

Окрім цього, одного чоловіка засуджено до реальної міри покарання у вигляді 3 років позбавлення волі. Наразі зазначене рішення оскаржено обвинуваченим, однак до винесення рішення апеляційним судом чоловік перебуватиме під вартою.

Досудове розслідування в кримінальних провадженнях здійснюють слідчі територіальних підрозділів ГУНП в Черкаській області.

Санкція статті 336 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.
15.03.2024 09:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter