Прокуратура: За державну зраду судитимуть жителя Донецька

Прокурори Черкаської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно жителя м. Донецьк, якому інкриміновано державну зраду та участь у терористичній організації.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 53-річний чоловік з 2014 року добровільно брав участь у діяльності терористичної організації «донецька народна республіка», зокрема допомагав терористам у створенні в структурі «мвс днр» медичного відділу на інфраструктурній базі відділу медичного забезпечення Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області.

Також обвинувачений підшукував кадри з числа колишніх співробітників вказаного підрозділу та займався формуванням матеріально-технічної бази.
У 2015 році він обійняв посаду так званого начальника медичного відділу мвс днр.

А з початку повномасштабного вторгнення рф на територію України перейшов на бік ворога та продовжив працювати «начальником медичного відділу мвс днр».
Своїми рішеннями і діями він сприяв утвердженню окупаційного режиму та виконанню незаконних рішень держави-агресора на тимчасово окупованій території Донецької області, забезпечував інтеграцію структурного підрозділу «мвс днр» до силових структур рф. Підписав низку контрактів на користь «мвс днр», а також виконував інші завдання окупантів.

Спеціальне досудове розслідування та оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснювали співробітники УСБУ в Черкаській області.
У разі доведення вини чоловікові загрожує покарання - позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з конфіскацію майна.
11.12.2023 18:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter