Суд над Замирайлом: Суддя зобов'язав сторону обвинувачення надати оригінали записів, де "гауляйтер" тостує за "здоров'я Путіна"

Як інформує Суспільне Черкаси, в Придніпровському суді Черкас 17 листопада відбулося чергове засідання у справі ексдепутата від ОПЗЖ Олександра Замирайла, який планував бути так званим гауляйтером Черкащини у випадку окупації області Росією. На засіданні мали розпочатися дебати.
Сторона захисту клопотала про проведення експертизи, повідомила кореспондентка Суспільного Анна Іщенко із зали суду.

Перед початком дебатів сторона захисту знову виступила з клопотанням про те, що записи, на яких обвинувачений тостує "За здоров'я Путіна" не є оригінальними, тому вони вимагають, щоб їм надали оригінали:
Суд над Замирайлом: Суддя зобов'язав сторону обвинувачення надати оригінали записів, де "гауляйтер" тостує за "здоров'я Путіна"

"Ми вимагали оригінали записів від слідчих. Суд нам відмовив, бо вказав, що прокуратура нам надала саме оригінали, де були записані розмови Олександра Замирайла в квартирі. Наше клопотання викликано тим, що суд надав нам протокол семантичної експертизи працівника СБУ, інших доказів нам не надали: не вказали, на яких технічних засобах ці записи були. Записи, які ми слухали, не чіткі, не чути всіх розмов учасників. Все це свідчить про те, що це не оригінали записів. Навіть у протоколі прокуратури написано "імовірно це голос обвинуваченого". Не вказано ні виду, ні те, на що фіксувалися ці розмови. Звідки ці записи, хто їх надав — цього у матеріалах справи немає. Тому ми клопочемо про проведення експертизи, яка б визначила оригінальність цих записів — що за носії, де вони були встановлені, як саме відбувався запис".

Прокурор зауважив, що таке наполягання може свідчити про намагання затягнути судовий процес:

"Питання витребування оригіналів носіїв вже сторона захисту озвучувала неодноразово. Мені до кінця не зрозуміло, що хоче послухати адвокат. Є такий термін, як "докази". І за складенням доказів формується протокол, за яким висувають обвинувачення. Я пропоную досліджувати докази. Що має на увазі під словом "оригінали" адвокат — я досі не розумію. Якщо це про технічні пристрої — то це таємна інформація. Можливо, це свідоме затягування процесу, але я повторюю те, що варто досліджувати докази. В кримінальному провадженні проведена експертиза. Ми досліджували у судовому засідання аудіозаписи, і експерт однозначно стверджує, що на них говорить Замирайло з дружиною. Я особисто не бачу підстав сумніватися у висновках експертиз".

Натомість адвокат зауважив, що переконаний, що записи змонтовані. Також він додав, що вони не намагаються затягнути процес.

Суддя зауважив:

"Ми оголосили про те, що на минулому засіданні ми закінчили дослідження доказів. Від учасників процесу клопотань не надійшло тоді, тому суд ухвалив рішення про закінчення досліджень і переходу до дебатів".

Адвокат із суддею не погодився:

"Такого не було, що суд ухвалив про те, що закінчили досліди. Не питали жодного учасника, тому ми не погоджуємося з цією позицією".

Суд вирішив, що клопотання, яке подав адвокат, необхідно задовольнити. Тому прокурора зобов'язали надати оригінальні диски і роз'яснити інформацію, яку надали в протоколах.

У засіданні оголосили перерву
18.11.2023 12:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter