До довічного позбавлення волі за держзраду засуджено 25-річного військовослужбовця, затриманого під час відеозйомки об'єктів у Черкасах

За публічного обвинувачення прокурорів Черкаської обласної прокуратури жителя Херсонщини визнано винним у державній зраді.

Його засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокурор у суді довів, що 25-річний чоловік – колишній український військовослужбовець. Під час захоплення ворогом територій регіону вирішив вступити на службу до підрозділу гу генштабу збройних сил рф. «Злив» його представникам усю відому інформацію про дислокацію підрозділів Збройних Сил України.

Пізніше він, як агент російської воєнної розвідки, отримав нове завдання – проведення розвідувально-підривної діяльності на користь агресора.

У травні 2023 року чоловік прибув з тимчасово окупованих районів держави через рф на підконтрольну Україні територію.

Для конспірації рухався заздалегідь узгодженим маршрутом під виглядом ВПО.

На виконання завдання кураторів підсудний мав здобувати дані щодо місць розташування та функціонування об’єктів критичної інфраструктури, підприємств оборонно-промислового комплексу та інших важливих для ворога точок.

Агента держави-агресора затримано у порядку ст. 208 КПК України безпосередньо під час відеозйомки об’єктів у м. Черкаси.

З моменту затримання він перебуває під вартою.

Досудове розслідування та оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснювали працівники Управління СБУ в Черкаській області.
23.10.2023 13:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter