Прокуратура: Двох жителів Луганської та Донецької областей судитимуть за колабораціонізм та держзраду

За процесуального керівництва прокурорів Черкаської обласної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям Луганської та Донецької областей у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України – колабораційній діяльності та державній зраді.

За даними слідства, 39-річна жителька Луганщини після збройного захоплення російськими окупантами смт Троїцьке Сватівського району Луганської області добровільно погодилася на співпрацю з ворогом та обійняла посаду «начальника отдела по вопросам государственной гражданской службы и кадров» в незаконно створеному органі влади «администрации троицкого района луганской народной республики».

Згодом жінка, виконуючи якісно свої обов’язки та вказівки окупантів, була підвищена на посаді та призначена «начальником управления» в незаконному органі влади «троицком районном управлении юстиции министерства юстиции луганской народной республики».

Ще один громадянин України – 62-річний житель Донеччини, підозрюваний у державній зраді, добровільно погодився обійняти посаду «директора департамента территориального развития министерства строительства и жилищно-комунального хозяйства днр».

Наразі обоє підозрюваних продовжують працювати в незаконно створених органах влади на тимчасово окупованій території Луганської та Донецької областей, таким чином сприяючи представникам країни-агресора та посилюючи заходи тимчасової окупації. Стосовно вказаних осіб тривають розшукові дії.

Досудове розслідування та оперативний супровід у кримінальних провадженнях здійснюють співробітники УСБУ в Черкаській області.
23.08.2023 10:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter