На Черкащині за перевищення повноважень при затриманні людини судитимуть двох поліцейських

Прокурорами Черкаської обласної погоджено повідомлення про підозру двом працівникам одного із відділів поліції Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області за фактом перевищення службових повноважень працівниками правоохоронного органу.

За даними слідства, зазначені правоохоронці, діючи спільно, під час виконання службових обов’язків, у травні 2021 року, мотивуючи свої дії адміністративним затриманням, застосували до жителя одного із сіл Черкаської області вогнепальну табельну зброю (ПМ) та спеціальні засоби – кайданки і сльозогінний газ.
Однак, в порушення вимог ст. 261 КУпАП України, не склали протокол про затримання вказаної особи, не повідомили родичів особи про факт затримання та не поінформували уповноважений центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Таким чином, працівники поліції грубо порушили встановлений порядок адміністративного затримання особи, чим вчинили дії, виконання яких дозволяється тільки з додержанням особливого порядку, за відсутності цих умов.

Досудове розслідування у даному кримінальному провадженні проводиться слідчим третього слідчого відділу (з дислокацією у м. Черкасах) територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві.

Денис Сирцов

Провінція
21.01.2022 12:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter