СБУ: У Черкаській області підприємець зареєстрував сонячну електростанцію на 100 окремих господарств, завдавши збитків енергосистемі на 40 млн. грн.

СБУ викрила механізм розкрадання коштів при виробництві електроенергії в Черкаській області. За версією спецслужби, підприємець обладнав власну сонячну електростанцію, але зареєстрував її як 100 окремих домогосподарств. Це дозволило йому продавати електроенергію без отримання ліцензії і за спрощеною процедурою. За оцінками фахівців, орієнтовна сума збитків від його діяльності становить близько 40 млн грн.

За інформацією слідства, зловмисник організував протиправний механізм у 2019 році. Він скористався нормою у законодавстві, яка дозволяє кожному громадянину виробляти власну «зелену» електроенергію і продавати її державі. Втім, приватне домогосподарство не може мати потужність понад 30 кВт. Якщо потужність вище – треба оформлювати додаткові дозволи, проходити перевірки і отримувати платню за іншим тарифом.

Тому зловмисник вирішив обійти законодавство і замість реєстрації одного великого підприємства вирішив продавати електроенергію від імені 100 приватних домогосподарств. При цьому електрогенеруючі установки, що належать вказаній особі, розміщені на земельних ділянках, де відсутні житлові чи інші будівлі, що суперечить вимогам нормативних актів у сфері енергетики і свідчить про використання такого об’єкту в промислових масштабах під видом великої кількості приватних домогосподарств.

Така схема дозволила без отримання ліцензії, за спрощеною процедурою протягом 2019-2020 років отримувати кошти за «зеленим» тарифом. За оцінками фахівців, сума збитків від такої діяльності може становити близько 40 млн грн.

Крім того, як встановили співробітники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), зазначена ситуація негативно позначається на стабільності роботи енергосистеми України, а також погіршує якість постачання електроенергії споживачам області.

Кіндрат Булавін

Провінція
06.09.2021 10:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter