На Черкащині судитимуть директора товариства та екс-посадовців РДА за привласнення 4 млн. грн.

За процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальні акти стосовно директора товариства за фактом заволодіння бюджетними коштами в розмірі майже 4 млн грн і складання підроблених документів (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України), а також колишніх посадових осіб однієї з районних державних адміністрацій області за фактами службового підроблення та службової недбалості (ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 367 КК України), що призвело до спричинення збитків державному бюджету в особливо великих розмірах.

Зазначені особи обвинувачуються у вчиненні корупційних злочинів та злочинів у бюджетній сфері під час виготовлення та розгляду документів про відшкодування витрат на створення фруктового саду в одному з сіл області площею 30 га.

За даними слідства, керівник одного з суб’єктів господарської діяльності подав на розгляд територіальної комісії з питань розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства, документи з неправдивими відомостями про вік і сорт фруктових насаджень, наявність чинних фітосанітарних експертиз, обсяги робіт щодо закладення саду груші та кількості висаджених підприємством насаджень, зокрема вказавши, що ним висаджено близько 80 тисяч саджанців.

Проте, на момент складання та подачі ним документів щодо відшкодування понесених витрат, більш ніж третина саджанців груші на територію України навіть не надійшла.

Вчиненню злочинів посприяли неправомірні дії колишніх посадовців районної державної адміністрації, які належним чином не виконали свої службові обов’язки щодо перевірки документів, поданих на відшкодування грошової компенсації, внаслідок чого Міністерство аграрної політики і продовольства України неправомірно перераховувало на рахунок підприємства бюджетні кошти в сумі майже 4 млн грн.

Прокурором у кримінальному провадженні заявлено цивільний позов про стягнення з обвинувачених на користь держави зазначеної вище суми грошових коштів.
25.06.2021 18:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter