Суд залишив під цілодобовою вартою вагітну черкащанку, яка вбила знайому

Черкаський апеляційний суд змінив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт вагітній підозрюваній, що два тижні тому під час сварки опівночі біля магазину вдарила ножем свою знайому, від чого та померла.

Ухвалою Соснівського районного суду м. Черкаси від 1 вересня 2020 року до підозрюваної застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою стороком на 60 діб.

В обгрунтуванні слідчий суддя, зокрема, зазначив, що стороні захисту не вдалося довести наявність стійких соціальних зв’язків жінки, підтвердження місця постійного проживання, факту проживання однією сім’єю зі своїм співмешканцем тощо.

Під час розгляду апеляційної скарги в залі судового засідання Черкаського апеляційного суду підозрювана та її адвокат просили змінити тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт. Жінка раніше несудима, працевлаштована, має цивільного чоловіка, перебуває на 7 місяці вагітності, не мала наміру вчиняти вбивство. В судовому засіданні адвокат надав суду довідку з комітету самоорганізації населення, де проживає підозрювана, характеристику з її місця роботи, довідку про склад сім’ї, виписку про те, що жінка перебуває на 28 тижні вагітності, згідно довідки пологово будинку, мала загрозу передчасних пологів, їй рекомендовано нагляд гінеколога.

Прокурор та слідча наполягали на тому, що ухвалу суду першої інстанції про запобіжний захід у вигляді тримання під вартою потрібно залишити без змін, оскільки існують ризики ухилення від органів досудового розслідування та суду, впливу на свідків чи скоєння інших злочинів, знищення доказів чи інше перешкоджання досудовому розслідуванню, а також вказували на тяжкість скоєного злочину, відповідальність за який передбачає від 7 до 15 років позбавлення волі.

В судовому засіданні мати загиблої дівчини, яка набула статусу потерпілої по справі, заявила, що просить суд обрати підозрюваній запобіжний захід не пов’язаний з позбавленням волі.

Заслухавши доводи прокурора, слідчого, захисника та підозрюваної, дослідивши матеріали клопотання, колегія суддів Черкаського апеляційного суду ухвалила змінити запобіжний захід підозрюваній на цілодобовий домашній арешт до 28.10.2020.

При цьому жінка зобов’язана прибувати на виклики до слідчого, прокурора та слідчого судді чи суду; цілодобово не залишати без дозволу слідчого, прокурора або слідчого судді чи суду місце проживання; здати на зберігання слідчих паспорт для виїзду за кордон чи інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну; носити електронний засіб контролю та утриматися від спілкування зі свідками й потерпілими.

Ухвала набрала законної сили з моменту її проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
15.09.2020 18:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter