ВАКС продовжив обов'язки ексслужбовця «Черкасиобленерго», - Слово і Діло

Суд продовжив до 18 липня дію обов'язків колишнього першого заступника голови правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олексія Беспалого, якого НАБУ і САП підозрюють у причетності до заволодіння 313 млн грн підприємства.

Таке рішення 3 червня ухвалив слідчий суддя Вищого антикорупційного суду за результатами розгляду клопотання прокурора, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, 27 грудня ВАКС відпустив Беспалого під 525 тисяч гривень застави з покладанням низки обов'язків. Зокрема, його зобов'язали прибувати за кожною вимогою; не відлучатися з Києва без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними і свідками у даному кримінальному провадженні і здати на зберігання закордонні паспорти.

У зв'язку з наближенням дати завершення дії обов'язків прокурор САП подав клопотання про їх продовження. Вивчивши документ, суддя задовольнив його частково. Суд продовжив обов'язки, але до 18 липня.

Слідство встановило, що упродовж 2015 року Кузьмінська та її колишній перший заступник Олексій Беспалий у змові з головою правління приватної компанії ПрАТ «ХК «Енергомережа» Дмитром Крючковим організували незаконну схему розрахунку за електроенергію. За умовами цієї схеми споживач електроенергії – ПАТ «Азот» – мав сплатити борг за спожиту електроенергію не ПАТ «Черкасиобленерго», а приватній компанії ПрАТ «ХК «Енергомережа», яка в подальшому нібито мала розрахуватися з ПАТ «Черкасиобленерго» за борги «Азоту», перерахувавши обленерго 313 млн грн. Однак цього не сталося.

Реалізована схема суперечила законодавству у сфері електроенергетики та порушувала порядок розрахунків на цьому ринку. Відтак, НАБУ з метою захисту інтересів держави звернулося до господарських судів з позовами про визнання недійсними договорів із переведення боргу «Азоту» перед «Черкасиобленерго». За результатами судових розглядів упродовж 2016-2018 років позовні вимоги НАБУ задоволені, а договори визнані недійсними.

Слово і Діло
09.06.2020 17:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter