Прокуратура повідомила про підозру директору черкаського ЖБК за самовільне будівництво котеджного містечка на захопленій землі в Дахнівці

Черкаською місцевою прокуратурою повідомлено про підозру директору житлово-будівельного кооперативу «Д.Т.», який з травня 2018 року по лютий 2019 року здійснив самовільне будівництво котеджного містечка на самовільно зайнятій земельній ділянці, площею 1,9 га., розташованій по вул. Сержанта Волкова у м. Черкаси (мікрорайон Дахнівка), яка знаходилася на землях комунальної власності Черкаської міської ради.

Згідно висновку експерта розмір заподіяної шкоди внаслідок самовільного будівництва будівель на самовільно зайнятій земельній ділянці становить близько 300 тисяч гривень.

Дії вказаної особи кваліфіковано за ч. 3 ст. 197ˡ КК України, а саме: самовільне будівництво будівель на самовільно зайнятій земельній ділянці, яким завдано значної шкоди її законному власнику.

Разом з тим, хочемо зазначити, що 14.02.2019 на підставі рішення сесії Черкаської міської ради укладено договір оренди вказаної земельної ділянки площею 1,9 га з директором житлово-будівельного кооперативу «Д.Т.», незважаючи на те, що Черкаською місцевою прокуратурою наголошувалося секретарю Черкаської міської ради та депутатському корпусу про неможливість прийняття вказаного рішення без проведення аукціону, у зв’язку з тим, що вказане підприємство отримало земельну ділянку надавши державному реєстратору неправдиві відомості, на підставі яких реєстратором вчинено дії щодо реєстрації незавершеного об’єкта будівництва у розмірі 18%, що і дало змогу отримати земельну ділянку в порушення вимог Земельного кодексу України.

Вказані незаконні дії є предметом кримінального провадження. За результатом досудового розслідування буде прийнято рішення відповідно до вимог чинного законодавства.
21.11.2019 17:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter