Transparency International Ukraine закликає покарати винних у вбивстві журналіста Вадима Комарова

Transparency International Ukraine закликає покарати винних у вбивстві журналіста Вадима Комарова 20 червня в лікарні помер черкаський журналіст Вадим Комаров. Він перебував півтора місяці у комі після того, як його жорстоко побили 4 травня.

Як стало відомо, у цій справі і досі ніхто не затриманий*, а поліція не встановила навіть, “яким предметом нападник завдав Комарову ударів по голові”. Журналіст регулярно писав матеріали на гострі теми — про розкрадання держкоштів і місцеву корупцію. Саме це могло стати причиною вбивства розслідувача.

Transparency International Ukraine закликає Президента Зеленського не стояти осторонь цієї трагедії. А міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та генпрокурора Юрія Луценка взяти під особистий контроль це розслідування та довести його до логічного кінця, притягнувши до відповідальності не лише виконавців, але й замовників. Топ-чиновники мають зробити все, аби знайти винних і передати якісні матеріали слідства до суду.

“Безкарність породжує нові напади на активістів і журналістів. Попри рішення щодо виконавців і організатора вбивства Катерини Гандзюк, замовників досі не знайдено. Громадянське суспільство, яке часто грає вирішальну роль у впроваджені змін у державі, щодня ходить по лезу ножа. І невідомо, хто буде наступним”, – зазначив виконавчий директор ТІ Україна Андрій Боровик.

Трагедії Катерини Гандзюк та Вадима Комарова, на жаль, не поодинокі. Активісти не мають гарантій безпеки. Держава має забезпечити покарання винних в організації нападів на представників громадянського суспільства. Організація чекає 21 червня. Саме тоді Тимчасова слідча комісія має прозвітувати в Раді про результати 6 місяців розслідування нападів на активістів по всій країні.

Нагадаємо, 18 червня антикорупційні організації вийшли зі спільним порядком денним для встановлення справедливості. Серед ключових питань до майбутніх парламентарів – реформа Нацполіції, МВС і ГПУ, недопушення повторного призначення на посаду Авакова та проведення прозорого конкурсу на посаду Генпрокурора.
21.06.2019 14:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter