На Черкащині припинено роботу конвертаційного центру з обігом понад 75 млн. грн.

На Черкащині припинено роботу конвертаційного центру з обігом понад 75 млн. грн. Працівниками податкової міліції головного управління ДФС у Черкаській області припинено діяльність «конвертаційного центру», який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки Черкаської, Полтавської областей та м. Київ з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

В ході досудового розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України встановлено групу осіб, яка створила низку транзитно-конвертаційних підприємств, на рахунки яких підприємства-вигодонабувачі перераховували кошти за нібито придбані товари, які насправді не поставлялися, що давало змогу підприємствам реального сектору економіки формувати фіктивний податковий кредит з податку на додану вартість. У подальшому вказані кошти знімались готівкою та передавались замовникам за вирахуванням 12-13% від «проконвертованої» суми, які слугували винагородою вказаній групі за надання незаконних послуг.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів за час діяльності «конвертаційного центру» склав більше 75 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету лише зі сплати податку на додану вартість становлять близько 12,5 млн. гривень.

Під час проведення 4 санкціонованих обшуків виявлено та вилучено готівкові кошти в розмірі 510 тисяч гривень, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, чорнову документацію, а також печатки підприємств – ймовірних учасників «конвертаційного» центру.
22.04.2019 18:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter