Уманський суд оштрафував майора поліції, який брав хабар для прокурора та судді

Уманський міськрайонний суд Черкаської області призначив 12,7 тис грн. штрафу майору поліції Богдану Морозову, який брав хабар для прокурора та судді за пом’якшення вироку суду. Як інформують Наші Гроші, про це написав Олександр Безпрозванний у «Кропиві» з посиланням на вирок суду від 02.04.2019.

У 2017 році Морозов, обіймаючи посаду оперуповноваженого Уманського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області, запропонував підозрюваному у кримінальному правопорушенні вирішити питання про призначення йому покарання з випробуванням замість ув’язнення.

Майор поліції обіцяв за $4 тис. та 6 срібних монет вартістю $1,2 тис домовитись про пом’якшення вироку суду з процесуальним прокурором Олександром Бурлакою, який в свою чергу мав узгодити необхідне рішення з суддею Катериною Ребриною. За свої послуги Морозов брав «комісію» у $200, а решту обіцяв передати працівнику прокуратури. При цьому, як в подальшому з’ясував суд, прокурор та суддя не знали про злочинні наміри поліцейського.

Правоохоронці припинили протиправну діяльність Морозова у вересні 2017 року за наслідками проведення негласних слідчих дій і фіксації факту домовленості.

Дії поліцейського були кваліфіковані за ч. 2 ст. 369-2 — зловживання впливом.

У кінці жовтня 2017 року прокуратура уклала угоду з підозрюваним про визнання винуватості, але її відмовився затверджувати суд, оскільки угода не відповідала кваліфікації злочину. Так, суд не прийняв кваліфікацію за ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом), а відзначав потребу кваліфікації за статтями 368 ККУ (отримання неправомірної вигоди службовою особою) та 190 ККУ (шахрайство).

Вже у квітні 2019 року суд в іншому складі виніс вирок обвинуваченому саме за зловживання впливом і присудив штраф у розмірі 12,7 тис грн. Морозов визнав вину повністю.
18.04.2019 15:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter