Придніпровський райсуд виправдав екс-керівника черкаського Держгеокадастру Азера Мірзоєва, якого звинувачували в хабарництві

Як інформують Наші Гроші, 25 березня Придніпровський суд Черкас виправдав колишнього начальника Держгеокадастру в Черкаській області Азера Мірзоєва та його поплічника, депутата Жашківської районної ради, яких звинувачували у зловживанні впливом та отриманні неправомірної вигоди.

За версією слідства, на початку 2017 р., вже будучи звільненим з посади, Мірзоєв, користуючись раніше здобутим авторитетом та впливом серед земельників, запропонував одному з приватних підприємств області сприяння в оформлені права користування на 102 га сільськогосподарської землі. Свої послуги екс-чиновник нібито оцінив у 49 тис євро.

Наприкінці червня того ж року Мірзоєв був затриманий, в ході проведених обшуків були вилучені грошові кошти в розмірі $45 тис і 7,5 тис євро, що нібито і були неправомірною вигодою.

Утім власниця помешкання, в якому відбувалось вилучення коштів, заявила про те, що ці кошти належать їй і є її заощадженням. Вже в серпні 2017 р. слідча суддя зняла арешт з готівки та повернула її у розпорядження власниці.

Згідно з показами свідків, Мірзоєв дійсно цікавився ходом виготовлення документів на право власності, втім цей процес не залежав від нього, і всі документи готувались у передбачені законом терміни.

Крім того, суд визнав недопустимими доказами документи щодо проведення негласних слідчих (розшукових) дій як до внесення відомостей до ЄРДР, так і після.

Виходячи з наявних доказів та свідчень, суд дійшов висновку, що вина підсудних в інкримінованому злочині не доведена, тому повністю виправдав їх, а також скасував запобіжні заходи у вигляді застави.

Вирок суду може бути оскаржений в апеляційній інстанції.

Від «Наших грошей»:

Згідно з вироком суду від 25 березня, за даними слідства, Мірзоєв запропонував депутату Жашківської райради Олександру Сторожуку, який діяв у інтересах членів фермерського господарства «Степ-Агро 2015», надати йому 49 тис євро за здійснення впливу на прийняття рішення в.о. начальника відділу у Жашківському районі ГУ Держгеокадастру у Черкаській області про швидке оформлення необхідних документів, пов’язаних із поділом та виділенням у власність 45 членам ФГ «Степ-Агро 2015» ділянок загальною площею 102 га, а також на керівництво ГУ Держгеокадастру у Черкаській області щодо прийняття ним рішення про затвердження проектів землеустрою на ділянки та виділення їх у власність 45 членам ФГ «Степ-Агро 2015».

Мірзоєва звинувачували за ч.2 ст. 369-2 КК України, яка передбачає покарання у вигляді штрафу від 21,7 тис грн. до 25,5 тис грн. або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

Мірзоєв очолював облДержгеокадастр у 2015 році.
05.04.2019 13:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter