У Смілі судитимуть начальника відділу виконавчої служби, яка "домалювала" аліменти чоловікові та наклала арешт на його майно

За результатами досудового розслідування Смілянською місцевою прокуратурою затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно державного виконавця, який обвинувачується у зловживанні повноваженнями особами та службовому підробленні.

Установлено, що колишній начальник відділу державної виконавчої служби одного із районів Черкаської області під час здійснення виконавчого провадження про стягнення із громадянина аліментів на утримання неповнолітньої дитини, у порушення вимог чинного законодавства, зловживаючи своїми повноваженнями, достовірно знаючи про відсутність заборгованості, внесла завідомо неправдиві відомості до розрахунку заборгованості щодо залишку несплачених аліментів, а також незаконно винесла постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування певними правами, в тому числі керування транспортними засобами, та наклала арешт на кошти боржника, чим порушила його конституційні права й завдала останньому істотної шкоди.

Наразі прокуратурою вживаються заходи для забезпечення розгляду справи в суді в розумні строки.

За вчинення злочинів особі загрожує покарання: за ч. 1 ст. 365-2 КК України - обмеження волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 10 років; за ч. 1 ст. 366 КК України - штраф до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
13.03.2019 18:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter