Справу відносно двох громадян США, які в Умані пошкодили розп'яття Христа, передано до суду

Уманською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво в кримінальному провадженні, розпочатому за фактом руйнування скульптури розп’яття Ісуса Хреста в м.Умані.

Нагадаємо, що 19-річний та 20-річний громадяни США, 19 січня 2019 року, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, діючи умисно та цілеспрямовано, з хуліганських спонукань, грубо порушуючи громадський порядок, що супроводжувалося особливою зухвалістю, з мотивів явної неповаги до суспільства, що виразилося у прагненні показати свою зневагу до існуючих правил і норм поведінки в суспільстві, прибули до місця розташування православного хреста, на якому встановлена скульптура зі зображенням розп’яття Ісуса Хреста, який розташований на скелі поруч зі ставком, що по вулиці Визволителів, м. Умань, та зруйнували дану скульптуру, а саме відламали елемент у вигляді ніг, який кинули на землю, після чого хлопці втекли з місця вчинення кримінального правопорушення.

20 січня 2019 року за вказаними фактами хлопцям повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.296 КК України, а саме хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю, вчинене групою осіб.
Уманською місцевою прокуратурою 20 лютого 2019 року відносно даних правопорушників затверджено та скеровано до Уманського міськрайонного суду Черкаської області обвинувальний акт за вчинення кримінального правопорушення.

Наразі прокуратурою вживаються заходи для забезпечення розгляду справи в суді в розумні строки.

Cанкція ч. 2 ст. 296 КК України передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до чотирьох років.
26.02.2019 16:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter