У двох колоніях в Уманському районі засудженим виплачують зарплату в кілька разів менше від законодавчого мінімуму

У двох колоніях в Уманському районі засудженим виплачують зарплату в кілька разів менше від законодавчого мінімуму Уманською місцевою прокуратурою проведено перевірки додержання вимог Кодексу законів про працю України, законів України «Про оплату праці», «Про охорону праці», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та кримінально-виконавчого законодавства щодо повноти нарахування, своєчасності виплати засудженим заробітної плати, проведення відрахувань за виконавчими документами, у діяльності державних установ «Уманська виправна колонія (№129)» та «Старобабанівська виправна колонія (№92)».

Проведеними перевірками виявлено порушення низки вимог Кримінально-виконавчого кодексу України та інших нормативно-правових актів з указаних питань.

Зокрема, в порушення ст.120 КВК України, ст.95 Кодексу законів про працю України, у вказаних установах виконання покарань середньомісячна заробітна плата засудженим виплачувалася в розмірі, що в декілька разів менше від законодавчо встановленого мінімального розміру.

Окрім цього, встановлено, що засуджені, які відбувають покарання в установах, загалом залучаються адміністрацією до праці без укладання цивільно-правових або трудових договорів, що є порушенням ст.21 КЗпП України.

Також, в порушення ст.118 КВК України не усі засуджені, які мають виконавчі листи за цивільними позовами або про стягнення аліментів, працевлаштовані.

З метою усунення виявлених недоліків у діяльності службових осіб піднаглядних установи внесено 2 акти прокурорського реагування.
14.12.2018 15:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter