Нацполіція: На Черкащині на підприємстві-банкруті припинено розкрадання й незаконний видобуток торфу

Працівники Управління захисту економіки в Черкаській області Нацполіції спільно зі слідчими Черкаського відділу поліції під процесуальним керівництвом Черкаської місцевої прокуратури припинили схему розкрадання державного майна та корисних копалин загальнодержавного значення. Про це інформують у ГУНП у Черкаській області.

Нацполіція: На Черкащині на підприємстві-банкруті припинено розкрадання й незаконний видобуток торфу


В межах кримінального провадження правоохоронці встановили, що державне підприємство із видобування торфу з 2016 року визнано банкрутом та було призначено ліквідаційну процедуру.

В подальшому арбітражний керуючий, вступивши в злочинну змову з колишніми керівниками державного підприємства, здійснювали незаконне видобування торфу. Зокрема, проведеними заходами встановлено, що з квітня поточного року фігуранти здійснили незаконне видобування торфу з родовищ державного підприємства на суму майже 3 мільйони гривень.

Реалізовували незаконно видобуті корисні копалини шляхом підроблення документів через фірми з ознаками фіктивності.

Крім того за період діяльності групи з 2016 року було здійснено розкрадання 7 тисяч тонн торфу, який зберігався на складі та був внесений до ліквідної маси, вартістю понад 2 мільйони гривень.

Також в ході документування встановлено, що фігуранти справи за готівку здійснювали реалізацію спецтехніки підприємства та, з метою прикриття своєї незаконної діяльності, підробляли акти про затоплення її водою.

1 листопада працівники поліції та прокуратури провели санкціоновані обшуки на підприємстві, за місцем проживання колишнього директора, місцем проживання та офісі арбітражного керуючого та в фірмах з ознаками фіктивності, задіяних в схемі легалізації коштів, отриманих від незаконного видобування торфу. В ході обшуків правоохоронці вилучили документи бухгалтерського обліку з реалізації торфу, чорнові записи, мобільні телефони, а також проведено інвентаризацію майна державного підприємства.

Проводяться слідчі дії з метою встановлення місць збуту торфу та майна підприємства, вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ст. 240 (Порушення правил охорони або використання надр) та ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.
06.11.2018 15:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter