Екс-завідувача сектору аудиту Христинівської ОДПІ судитимуть за бездіяльність, що завдала понад півмільйонні збитки бюджету

Уманською місцевою прокуратурою повідомлено про підозру колишньому завідувачу сектору аудиту Христинівської ОДПІ.

2 листопада Христинівським відділом Уманської місцевої прокуратури колишньому завідувачу сектору аудиту Христинівської об’єднаної державної податкової інспекції повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України за фактом службової недбалості, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.

Встановлено, що завідувач сектору аудиту Христинівської об’єднаної державної податкової інспекції, маючи відповідно Положення про сектор аудиту обов’язки щодо організації та проведення позапланових документальних перевірок платників податків, отримавши для виконання доповідну записку сектору податків і зборів з юридичних осіб Христинівської ОДПІ та достовірно знаючи про необхідність проведення позапланової документальної перевірки одного із товариств, в порушення Податкового кодексу України та чинного законодавства України, не забезпечив проведення позапланової документальної перевірки відповідного товариства, чим спричинено збитки державним інтересам в розмірі 513 375 грн., що є тяжкими наслідками.

Наразі проводяться необхідні слідчі та процесуальні дії, спрямовані на встановлення усіх фактичних обставин справи. Вживаються заходи щодо обрання водію запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні перебуває на контролі керівництва Уманської місцевої прокуратури.

Санкція ч. 2 ст. 367 КК України передбачає позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.
06.11.2018 08:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter