Прокуратура: 48 гектарів землі в Черкаському районі повернуто в державну власність

Прокуратура: 48 гектарів землі в Черкаському районі повернуто в державну власністьЯк інформують у прокуратурі Черкаської області, в жовтні 2018 року господарським судом Черкаської області задоволено позов Черкаської місцевої прокуратури про зобов’язання одного з товариств звільнити та повернути державі земельні ділянки в адміністративних межах Кумейківської сільської ради Черкаського району площею 48 га вартістю понад 1,5 млн. грн., які незаконно використовувались за удаваним правочином.

Прокуратура довела, що суб’єктом господарювання отримано в користування земельну ділянку за договором із сільською радою, яка взагалі не мала права розпоряджатися цією землею.

Оскільки єдиним правовстановлюючим документом для даного виду відносин є договір оренди землі, укладений на конкурсних засадах з Головним управлінням Держгеокадастру в Черкаській області, через порушення законодавчо встановленого порядку отримання землі в користування, на захист державних інтересів виступив прокурор, підтвердивши в суді свою правову позицію.

Внаслідок задоволення судом позовних вимог прокурора, незаконному користувачу належить звільнити земельну ділянку та повернути державі для подальшого ефективного розпорядження нею.
22.10.2018 14:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter