Прокуратура розслідує поставки в колонії Черкаської області м'яса з сальмонелою

Прокуратура Черкаської області вважає, що службовці установ виконання покарань та слідчого ізолятора Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Мінюста в Черкаській області та ДУ «Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України» розтратили бюджетні кошти під час закупівлі м’яса птиці. Як інформують Наші Гроші, про це свідчить ухвала Соснівського райсуду м. Черкаси від 11 вересня.

Слідчі встановили, що у 2018 році держустанова «Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України» за результатами тендеру замовило ТОВ «Фінінтертехнологія» поставку м’яса для установ виконання покарань та слідчих ізоляторів Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.

У квітні установи виконання покарань та слідчі ізолятори Черкаської області централізовано отримали м’ясо (заморожене м’ясо птиці патраної (куряча четвертина) від ТОВ «Фінінтертехнологія»:

Згідно з результатами експертних досліджень, в отриманому м’ясі виявлені патогенні мікроорганізми, в тому числі сальмонел, що могло спричинити поширення інфекційних захворювань для осіб, які перебувають у згаданих колоніях та слідчому ізоляторі. Слідчі порахували, що за поставлене м’ясо, яке є непридатним для споживання, сплачено бюджетні кошти на загальну суму 904,4 тис грн.

Суд надав слідчим СБУ доступ до усієї документації ТОВ «Фінінтертехнологія», пов’язаної з постачанням у колонії та слідчий ізолятор м’яса патраної птиці (куряча четвертина), виробником якого вказане ТОВ «М’ясна лінія».

Київською «Фінінтертехнологією» донеччанина Гліба Гринька керує Сергій Карасенко. Гринько керував ТОВ «Ясинуватський Укрпромінвест» і ТОВ «Донінвест Плюс» донеччанки Ганни Асланової – співзасновниці ТОВ «Сінтезпродсервіс», що вигравало значні підряди за часів Януковича. Остання фірма фігурує у кримінальному провадженні як одна з тих, які високопосадовці Державної пенітенціарної служби використовували у своїй схемі для привласнення бюджетних коштів на тендерах.

За даними «Інформаційного спротиву», Ганна Асланова керує справами «Лекки», одного із найбільших годувальників тюремників у 2016 році.

За даними «Прозорро», у 2017-2018 рр. «Фінінтертехнологія» виграла тендерів на 312,19 млн грн. У тому числі тендер, організований ДУ «Гендирекція Державної кримінально-виконавчої служби України», щодо закупівлі м’яса патраної птиці (куряча четвертина) за 89,67 млн грн.
19.09.2018 15:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter