Посадовця міськради Черкас звинувачують у привласненні понад 1 млн. грн.

Посадовця міськради Черкас звинувачують у привласненні понад 1 млн. грн.Черкаською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво в кримінальному провадженні за фактом незаконного завищення вартості виконаних робіт з ремонту металевого огородження на території м. Черкаси, внаслідок чого привласнено більш як 1 млн. грн. бюджетних коштів.

Як нагадують у прокуратурі Черкаської області, у квітні 2017 року повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України, фізичній особі- підприємцю, який склав та посвідчив власним підписом акти приймання виконаних робіт з виготовлення й встановлення технічних засобів організації дорожнього руху – металевої огорожі на території міста, що містили неправдиві відомості щодо їх дійсної вартості. У подальшому на підставі завідомо підроблених актів на рахунок підприємця з бюджету перераховувалися кошти, в результаті чого було привласнено більш як 1 млн. грн. бюджетних коштів та державі завдано збитки в особливо великих розмірах.

У ході подальшого досудового розслідування зібрано достатньо доказів причетності до вчинення злочину начальника одного з управлінь Черкаської міської ради, який, будучи службовою особою, за попередньою змовою з указаним вище підприємцем, з метою одержання неправомірної вигоди для останнього, достовірно знаючи про порушення ним істотних умов договору (заміна предметів закупівлі) та значне завищення вартості будівельних робіт, власними підписами в зазначених актах засвідчував факт відповідності обсягів та вартості виконаних робіт, чим надавав підприємцю можливість використовувати завідомо підроблені офіційні документи для отримання бюджетних коштів на вказану вище суму.

13 травня посадовій особі органу місцевого самоврядування повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Прокуратура наполягала на обранні стосовно посадовця запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, але ухвалою Соснівського районного суду м. Черкаси від 13.05.2017 підозрюваному обрано запобіжний захід - домашній арешт, який оскаржуватиметься прокуратурою до апеляційного суду Черкаської області.
15.05.2017 18:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter