У Черкасах викрито підприємство, котре не заплатило в бюджет майже мільйон гривень акцизу

Підприємство, яке ухилилось від сплати до бюджету Черкас акцизного податку майже на мільйон гривень, викрили днями працівники фіскальної служби області. Посадові особи підприємства здійснювали продаж партій тютюнових виробів без застосування РРО та без відображення обсягів продажу в бухгалтерському та податковому обліках. Загальна вартість проданих таким чином тютюнових виробів склала майже 20 мільйонів гривень. Також не сплачували 5-ти відсотковий акцизний податок з продажу підакцизних товарів до місцевого бюджету і черкаські підприємці – покупці тютюнових виробів у вказаного суб’єкта господарювання. Вони також продавали цигарки за заниженими цінами, без нарахування акцизного податку і з порушенням встановленого порядку продажу підакцизних товарів.

Подібне порушення – приховування обсягів продажу підакцизних товарів і ухилення від сплати акцизного податку до бюджету Черкас було виявлено у грудні минулого року. Тоді співробітники податкової міліції викрили протиправну діяльність трьох юридичних осіб, які ухилились від сплати акцизу на суму 850 тис. гривень. В результаті проведення обшуків орендованих фігурантами торгівельних та складських приміщень в рамках кримінального провадження було виявлено та вилучено понад 60 тис. гривень готівкою, комп’ютерну техніку та 105 тисяч пачок тютюнових виробів марок «Winston», «Marlboro», «Parliament», «Camel», «Sobranie», «LD» та ін. Загальну вартість вилучених підакцизних товарів оцінено на суму близько 2 млн. гривень.

«Це тільки два резонансних приклади ухилення від сплати акцизного податку. Подібні суб’єкти є ще в Черкасах і загалом в області. Через них та подібних, місцеві бюджети втрачають значні кошти. Зараз ми посилили перевірочну, і головне аналітичну роботу щодо продавців тютюнових виробів, алкогольних напоїв, пива», – розповів начальник Головного управління ДФС у Черкаській області Максим Криштопа.
13.02.2016 11:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter