Прокуратура: За порушення під час Революції гідності повідомлено про підозру Тулуба, Ліпандіна та екс-заступника прокурора Черкас

Як інформують у прокуратурі Черкаської області, слідчим відділом прокуратури області притягнуто до кримінальної відповідальності 3 осіб, які обіймали високі посади у виконавчих та правоохоронних органах.

Зокрема, повідомлено про підозру колишньому голові Черкаської ОДА Сергію Тулубу за фактами незаконного звільнення працівника і розтрати бюджетних коштів, та колишньому начальнику УМВС України в Черкаській області Володимиру Ліпандіну, який надавав незаконні вказівки застосовувати фізичне насильство до учасників масових заходів громадського протесту, що проходили в м. Черкаси у період 23-27 січня 2014 року.

Вказаних підозрюваних оголошено в розшук, наразі вживаються заходи для встановлення їх місцезнаходження.

Крім того, повідомлено про підозру колишньому заступнику прокурора міста Черкаси, який будучи старшим групи прокурорів, незаконно погодив повідомлення про підозру та клопотання про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою громадянам, які не приймали участі в акціях протесту.

Також, прокуратурою області направлено до суду 3 обвинувальних акти стосовно 6 правоохоронців за фактами вчинення кримінальних правопорушень, пов’язаних з проведенням акцій протести на підтримку «Євромайдану».

А саме, стосовно чотирьох працівників ДАІ, які не вжили заходів до припинення правопорушень та пошкодження майна громадян «тітушками» біля приміщення Будинку рад під час акції протесту 27 січня 2014 року, слідчого Соснівського райвідділу міліції за незаконне затримання активіста, а також заступника батальйону ППС, який не припинив дії підлеглих працівників міліції, які 20 лютого минулого року поблизу Золотоніської дамби застосували фізичне насильство та спецзасоби до активістів і журналіста Ігоря Єфімова.

Крім цього, оголошено про підозру 5 слідчим органів внутрішніх справ та 3 колишнім працівникам прокуратури за фактами незаконного затримання, притягнення до кримінальної відповідальності та внесення клопотання до суду про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою особам під час подій «Євромайдану».

Вже завершено досудове розслідування кримінальних проваджень стосовно 2 працівників прокуратури і 3 слідчих міліції. Наразі відповідно до вимог кримінального процесуального законодавства сторони захисту ознайомлюються з матеріалами досудового розслідування.
21.02.2015 13:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter