Слідче управління фінрозслідувань черкаської податкової кволо бореться з правопорушеннями, - прокуратура

Слідче управління фінрозслідувань черкаської податкової кволо бореться з правопорушеннями, - прокуратура Прокуратурою області проведено перевірку у діяльності слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів в області, в результаті якої встановлені порушення кримінального процесуального законодавства.

Як інформують у прокуратурі Черкаської області, службовими особами вказаної установи не забезпечено належний стан боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, зокрема під час досудових розслідувань у кримінальних провадженнях.

Так знизилась ефективність досудового розслідування. Із 60 кримінальних проваджень, закінчених у поточному році, до суду скеровано лише 9 обвинувальних актів, 1 провадження направлено з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Крім того, слідчими неповною мірою виконуються вимоги кримінального процесуального законодавства щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, встановлення усіх винних осіб та притягнення їх до кримінальної відповідальності. Також, не дотримуються розумних строків досудових розслідувань у кримінальних провадженнях.

Також, рішення про закриття кримінальних проваджень приймаються слідчими без отримання конкретних даних, на підставі яких встановлено відсутність події або складу кримінального правопорушення. За результатом цього, у поточному році прокурорами скасовано 7 таких незаконних постанов.

Неналежним є стан вжитих заходів до відшкодування завданих кримінальними правопорушеннями збитків. Так, у закінчених кримінальних провадженнях встановлено збитків на загальну суму понад 2 млн 700 тис. грн, з яких відшкодовано лише 380 тис. грн (13,8%).

За результатом перевірки прокуратурою області внесено подання на адресу виконувача обов’язків начальника ГУ Міндоходів у Черкаській області з вимогою вжити заходів щодо усунення допущених порушень, причин та умов, що їм сприяють.

Крім того, надано доручення до відділу внутрішньої безпеки вказаної установи про проведення службового розслідування за фактами внесення податковими ревізорами до актів перевірок суб’єктів господарювання даних, які у ході досудового розслідування не підтвердились, в результаті чого кримінальні провадження були закриті.
26.06.2014 09:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter