Господарський суд Черкаської області вкотре визнав незаконною приватні забудови на березі Дніпра в районі Свидівка

Господарський суд Черкаської області вкотре визнав незаконною приватні забудови на березі Дніпра в районі Свидівка За повідомленням прес-служби Кременчуцької міжрайонної екологічної прокуратури, Господарським судом Черкаської області задоволено 2 позови Кременчуцького міжрайонного екологічного прокурора про скасування рішень Свидівоцької сільської ради (Черкаський район Черкаської області), визнання недійсним договорів оренди земельних ділянок та повернення земель у власність держави.

Прокурорською перевіркою встановлено, що рішенням сільради юридичній особі в довгострокову оренду було надано земельні ділянки в межах прибережної захисної смуги Кременчуцького водосховища. Їх загальна площа складає 13 га, з яких 11 га – водна гладь.

Кременчуцьким міжрайонним екологічним прокурором вжито вичерпних заходів щодо усунення порушень екологічного законодавства та витребування земель із незаконного володіння та повернення їх законним власникам - територіальній громаді.

Зауважимо, що судовий розгляд тривав майже 2 роки.

Наразі прокуратурою вживаються заходи по реальному виконанню рішень суду.

Нагадаємо, що ще в грудні 2012 року суд задовольнив 2 позовні заяви Кременчуцького міжрайонного екологічного прокурора Дніпровської екологічної прокуратури про визнання незаконним та скасування рішень сесії Свидівоцької сільської ради, якими було незаконно погоджено проектну документацію по зменшенню прибережно-захисної смуги Кременчуцького водосховища. Як інформують у прес-службі Кременчуцької міжрайонної екологічної прокуратури, рішення суду набули законної сили.

Здійснюючи перевірку цільового використання земель прибережно-захисної смуги Кременчуцького водосховища, в межах Черкаського району Свидівоцької сільської ради Черкаської області прокуратурою був виявлений факт незаконного зменшення нормативно встановленого розміру прибережно-захисної смуги водосховища з 100 метрів до 20 метрів, з подальшою її передачею під забудову.
06.06.2014 11:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter