Черкаські торгівці холодильниками ухилилися від сплати 3,1 млн. грн. податків

Черкаські торгівці холодильниками ухилилися від сплати 3,1 млн. грн. податків Як інформують у Головному управлінні міндоходів Черкаської області, встановлено факт порушення вимог чинного законодавства посадовими особами черкаського товариства – виробника обладнання для торгівельних мереж. Про це повідомив в.о. заступника начальника – начальника слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Черкаській області Олександр Чалий.

У 2012-2013 рр. посадовці товариства ввезли на митну територію України в митному режимі імпорту «холодильне обладнання в асортименті» і приховали його фактичну вартість. Зменшивши на 3,8 млн.грн. вартість імпортованого обладнання, підприємці не сплатили ввізне мито у сумі 381,3 тис.грн. та податок на додану вартість у сумі 1 641, 6 тис.грн.

Під час перевірки виявилось, що у другому півріччі 2013 року посадові особи товариства безпідставно сформували податковий кредит з податку на додану вартість, відобразивши в бухгалтерській та податковій звітності безтоварні операції з придбання комплектуючих у підприємства з ознаками фіктивності.
Таким чином службові особи товариства ухилились від сплати податків та митних платежів на загальну суму 3 млн. 146,3 тис. грн., що є в особливо великих розмірах.

Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Черкаській області за вказаними матеріалами внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України по факту ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.
05.06.2014 10:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter