У Великобританії розшукали спільника засудженого пастора церкви "Служіння Святого Духа" Хамули

У Великобританії розшукали спільника засудженого пастора церкви "Служіння Святого Духа" ХамулиПрокуратурою Черкаської області направлено клопотання до компетентних органів Великобританії про екстрадицію особи, яка перебуває у міжнародному розшуку з листопада 2006 року.

Підозрюваного розшукує УМВС України в Черкаській області за вчинення злочинів, передбачених ст. ст. 255 ч. 1, 190 ч. 4, 209 ч. 3, 358 ч. 3 КК України – заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), вчинене в особливо великих розмірах, використання підроблених документів, легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, участь у злочинах, вчинених злочинною організацією.

У ході досудового розслідування встановлено, що упродовж 2006 - 2008 років підозрюваний зі спільниками шляхом обману та зловживання довірою змусив членів Християнської релігійної громади повного Євангелія «Служіння святого духа» отримати кредити в банківських установах. У подальшому з метою легалізації коштів, здобутих незаконним шляхом, злочинці перераховували їх під виглядом фіктивних операцій на рахунки черкаських приватних підприємств. Сума збитків, завданих громадянам злочинною діяльністю, становить понад 4 млн грн.

Місцезнаходження однієї з розшукуваних осіб встановили у травні нинішнього року правоохоронні органи Великобританії, про що було поінформовано колег з України.

На даний час компетентними органами вказаної країни розглядається запит прокуратури Черкаської області про видачу (екстрадицію) підозрюваного.

Нагадаємо, що в лютому 2012 року пастор церкви "Служіння Святого Духа" Олена Хамула була засуджена до 12-ти років в'язниці. Стільки ж отримали і два її спільника. Протягом 10 років вони під час богослужінь наставляли своїх послідовників брати в банках позики, щоб вносити пожертвування. Сума кредитів склала - понад 30 мільйонів гривень.

на фото Олена Хамула
16.05.2014 09:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter