Браконьєрство на Черкащині: вода поділена на сектори, з рибнаглядом все домовлено

Браконьєрство на Черкащині: вода поділена на сектори, з рибнаглядом все домовленоЖурналістам "Інтера" вдалося дізнатися хто в Черкасах покриває незаконний вилов риби. Про промислові масштаби та астрономічні суми хабарів - далі у сюжеті.

Це Роський іхтіологічний заказник - природні нерестовища Дніпра. Ловити тут заборонено не те що під час нересту, а й навіть у сезон. Проте рибалок не лякають ані величезні штрафи, ані конфіскація майна.

- Нема, там хлопці молоді на березі .. нема де ловити. Ну, ви розумієте - нерест. Вихід на воду заборонений для човнів.

На перший раз пенсіонер відбувся попередженням. Вже потім інспектор зізнався - в період нересту на любителів час не витрачає. Адже весна - "гаряча пора" не тільки для інспекції, а й для браконьєрів.

- Це ікра тарані. Кожна ікринка це була б рибина.

За півгодини інспектори знімають до десятка сіток. Увесь берег заставлений човнами, на воду ніхто не вийшов. Начальник відділу обласної рибоохорони пояснює - браконьєри заздалегідь знали про рейд. І припускає - інформацію їм здають його колеги.

Олександр Богун, начальник відділу охорони водних біоресурсів ГУ рибохорони в Черкаської області:

- З ними боротися неможливо. Тому, що ти вітягаєш сітку - через півгодині вже нова стоїть. Ці всі діяння покриваються місцевою владою, сільський голова и інспектор, які працюють в тихих районах.

Цей чоловік просить не називати його імені і сховати обличчя. Він із 14 років займається браконьєрством. Його село розташоване саме на березі Роського заказника. Каже, кожен третій - живе з води. У браконьєрів свої правила - річка поділена на сектори, на чужу територію - зась. А з місцевим рибнаглядом - контакти вже налагодили.

Браконьєр:

- Я виходжу на рибалку - мене ніхто не трогає, що не знімає моїх сіток, я ставлю сітки. Він їх охраняє, так як сторож, я можу спати спокійно. Бо сітки мої стоять. З каждої рибалки третя частина, це 500 гривень мінімум, каждий день. Ну, човнів 20 виходе на воду в період нересту, це точно. - А платять всі? - Ну, платять десь мужчин 10.

Чоловік запевняє - про все це знають і в сільраді. Втім, пояснювати нічого не збираються. Голова - у відрядженні, а секретар про браконьєрів і заборону на риболовлю навіть не чула. Але пообіцяла розібратись.

- Було розпорядження губернатора Ткаченка, на нерестовий період щоб човни на води не знаходиться... Приймемо до відома. Відправимо землевпорядник і вирішимо це питання.

Станіслав Кухарчук, кореспондент:

- А ось наш герой вирішив розібратися із корумпованим інспектором самостійно. Кілька місяців тому працівник рибнагляду підняв для свого підшефного тариф. Чоловік підрахував - так працювати йому буде не вигідно і написав заяву в міліцію. Там поки що - мовчать.

Станіслав Кухарчук, Павло Тимошенко, телеканал "Інтер"
23.04.2014 16:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter