Прокуратура оголосила Тулуба в розшук

Прокуратура оголосила Тулуба в розшук Прокуратура Черкаської області оголосила у розшук голову обласної держадміністрації Сергія Тулуба. Щойно губернатора знайдуть, його заарештують.

Кримінальне провадження, яке стосується розкрадання бюджетних коштів під час будівництва об’єктів соціально-культурної сфери Черкащини, зареєстрували ще у листопаді минулого року.

Проте лише у понеділок, 24 лютого, прокурор області Геннадій Дем’яненко повідомив, що до списку підозрюваних потрапив колишній губернатор.
За словами пана Дем’яненка, у ході розслідування оприлюднять прізвища й інших чиновників, причетних до корупції в рамках державної програми "Будуємо нову Черкащину".

Прокурор області каже, що було розкрадено майже 135 млн грн. під час будівництва та реконструкції шкіл, садочків, лікарень в області у 2010-2013 рр..
Слідчий вніс клопотання про обрання запобіжного заходу підозрюваному – тримання під вартою.

Прокуратура направила запити до прикордонної служби, СБУ, міністерства внутрішніх справ для з'ясування місця перебування Сергія Тулуба.
Прокурор Дем'яненко каже, що вони знають, де знаходиться пан Тулуб, однак в інтересах слідства не можуть цього розголошувати, про це стане відомо найближчими днями.

Звільнився і втік?

Інформація про те, що Сергій Тулуб із Черкас полетів у Донецьк з’явилася у черкаських ЗМІ 21 лютого.

"На Черкащині, землі своїх дідів і прадідів, залишаю для земляків конкретні справи: збудовані обласну дитячу лікарню, медичний діагностично-консультативний центр, 2 нові школи, 3 річкові вокзали, 4 спортивні стадіони, 60 дитячих спортивних майданчиків, відновлені 24 дитячі садочки, газифіковані домівки для майже 50 тисяч черкащан. Майже завершено будівництво перинатального центру"

Остання заява губернатора Тулуба

В інтернеті був оприлюднений список пасажирів чартерів 20 лютого з Київського аеропорту "Жуляни", у якому було і його прізвище. Відтоді ніхто із черкаських журналістів його не бачив.

У день зникнення прес-служба ОДА оприлюднила заяву, де, зокрема йдеться: "Доводимо до відома журналістів і громадськості, що інформація про виліт голови Черкаської ОДА Сергія Тулуба до Донецька не є правдивою. Керівник області перебуває на робочому місці і працює за робочим планом".

У вівторок також стало відомо про те, що губернатор Черкаської області Сергій Тулуб написав заяву на звільнення "задля уникнення подальшого протистояння на Черкащині.

"На Черкащині, землі своїх дідів і прадідів, залишаю для земляків конкретні справи: збудовані обласну дитячу лікарню, медичний діагностично-консультативний центр, 2 нові школи, 3 річкові вокзали, 4 спортивні стадіони, 60 дитячих спортивних майданчиків, відновлені 24 дитячі садочки, газифіковані домівки для майже 50 тисяч черкащан. Майже завершено будівництво перинатального центру." - йдеться у його заяві.

В цей же день у Верховній Раді зареєстрували проект постанови про скасування звання Героя України, яке пану Тулубу дали у 2004 році за особливі заслуги.

Депутати вважають, що Сергій Тулуб своїми діями "спаплюжив високе звання Героя України".

Любитель фотосесій та тиску

Сергій Тулуб очолював Черкаську ОДА майже чотири роки. На посаду його призначили 6 квітня 2010 року. До цього він був депутатом Верховної Ради України V і VI скликань.

У 2006-2007 рр. очолював міністерство вугільної промисловості України. Раніше працював на посадах міністра палива та енергетики України, президента Національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом".

У 2000-2002 рр. був заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

Сергій Тулуб народився у 1953 році у родині донецьких робітників.

Навчався у Донецькому політехнічному інституті за спеціальністю "економіка і організація гірничої промисловості", отримав кваліфікацію гірничого інженера–економіста.

Сергій Тулуб очолював обласну організацію Партії регіонів. Постійні та нескінченні ротації в ОДА та на ключових посадах соціально-економічної та гуманітарної сфер області стали його візитівкою.

Національна Спілка журналістів України у 2013 році включила його до переліку посадовців країни, які перешкоджають роботі журналістів. Він досить жорстко втручався у роботу комунальних та державних медіа Черкащини.

Сергій Тулуб також запам’ятався численними фотосесіями. У книзі-фотоальбомі "Рік поступу. Черкащина крокує вперед" на 188 сторінках розміщено понад 500 його фото.

Мирослава Станкевич ВВС Україна
01.04.2014 09:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter