У Черкасах на Соснівському пляжі проводиться незаконна капітальна забудова, - екопрокуратура

Як інформує прес-служба Черкаської міжрайонної екологічної прокуратури, нещодавно у ЗМІ висвітлено інформацію, у якій йдеться про незаконну забудову прибережної захисної смуги річки Дніпро у межах міста Черкаси, в районі продовження вулиці Підгірної (так званий «Соснівський пляж»).

Згідно офіційних даних Черкаського міського управління Головного управління Держсанепідслужби в Черкаській області, ця територія не входить до складу «Соснівського пляжу» та офіційно не має статусу пляжу, як об’єкту благоустрою в контексті Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

Проте факт правомірності будівництва та обмеження доступу громади міста до річки Дніпро на вказаній території на даний час є предметом перевірки Черкаської міжрайонної екологічної прокуратури.

Установлено, що земельна ділянка надана Черкаською міською радою у довгострокову оренду приватному підприємству ще у 2006 році, як частина прибережної захисної смуги річки Дніпро, для організації короткочасного відпочинку населення, без права капітального будівництва. Проте, побудовані на ній об’єкти свідчать про недотримання умов договору.

Слід зазначити, що і рішення Черкаської міської ради про надання земельної ділянки в оренду, і договір оренди земельної ділянки, за позовами прокурора міста Черкаси протягом 2010 – 2011 років адміністративним та господарським судами визнані незаконними. Разом з тим, за наслідками перегляду вищестоящими судами спірні рішення Черкаської міської ради і договір оренди залишено діючими.

Вивченням рішень судів встановлено, що підстави за якими залишено в силі незаконні рішення міської ради і договір оренди мають формальний характер та по суті не вирішені.

За таких обставин міжрайонною екологічною прокуратурою із залученням контролюючих органів проводиться перевірка. За її результатами буде вжито весь комплекс заходів, передбачених законом, у тому числі і кримінально-правового правового характеру.

Крім того, вирішується питання щодо пред’явлення нового позову, яким буде остаточно зупинено будь-яке незаконне будівництво на спірній земельній ділянці, а сама ділянка повернута територіальній громаді.
24.03.2014 11:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter