Немає слів...Прокуратура Черкаської області через суд забороняє інвестору будувати сонячну електростанцію в Христинівському районі

Немає слів...Прокуратура Черкаської області через суд забороняє інвестору будувати сонячну електростанцію в Христинівському районіКиївський апеляційний господарський суд задовольнив скаргу прокурора та скасував рішення першої інстанції, яким відмовлено у задоволенні позову про визнання недійсним рішення райдержадміністрації та договору оренди земельної ділянки.
За повідомленням прес-служби прокуратури Черкаської області, у лютому поточного року прокурор в інтересах Черкаської обласної державної адміністрації звернувся до Господарського суду області з позовом про визнання недійсним рішення Христинівської районної держадміністрації та договору оренди земельної ділянки площею 55 га вартістю 7,8 млн грн з ТОВ «САНВЕЙ СТ».
За результатом розгляду судом першої інстанції відмовлено в задоволенні вказаного позову. Не погоджуючись з рішенням суду, прокурором було внесено апеляційну скаргу.
Суть спору наступна (згідно рішення Господарського суду Черкаської області від 28 травня 2013 року справа № 925/486/13)
Прокурор звернувся до суду в інтересах органу виконавчої влади в особі Черкаської обласної державної адміністрації, з залученням Державної інспекції сільського господарства - до Христинівської районної державної адміністрації та ТОВ «САНВЕЙ СТ» з вимогами визнання недійсним рішення, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, повернення земельної ділянки до земель державної власності з мотивів відсутності права у Христинівської РДА передавати в користування земельні ділянки державної власності, що віднесені до земель промисловості, зв'язку, оборони тощо - під будівництво, розміщення та експлуатацію сонячної електростанції ТОВ «САНВЕЙ СТ», оскільки використання сонячної електростанції не охоплюється поняттям будівництва об'єктів соціального забезпечення громади району.
Прокурор вимоги підтримала та просить їх задовольнити. Вказує на порушення відповідачами положень ст.ст. 122-123 ЗК України та відсутність об'єкта - сонячна електростанція - в програмі розвитку Христинівського району на 2012-2013 роки.
Представник позивача вимоги підтримав та вказує на порушення права позивача розпоряджатися земельними ділянками державної форми власності відповідно до положень ст. 122 ЗК України.
Представник відповідача (РДА) вимоги заперечив. Вказує на надання земельної ділянки в оренду для задоволення потреб територіальної громади за рахунок вироблення енергії з альтернативних джерел. Це будівництво може бути включено в план розвитку району на 2014р. Проектним інститутом розробляється економічне обґрунтування та проектно-кошторисна документація будівництва. Можливість будувати електростанцію у товариства «Санвей СТ» з'явилась тільки наприкінці 2012р., тому проект будівництва сонячної електростанції не міг бути включений в перспективний план розвитку району на 2012р., який розроблявся в 2011р. Христинівська РДА зверталась з клопотанням до Христинівської районної ради про обговорення проекту будівництва сонячної електростанції на безгосподарній та забур'яненій землі за межами населеного пункту. Ця земля не може використовуватися для розвитку сільського господарства, оскільки грунти не стабільні, наявні пливуни. Христинівська районна рада не ініціювала проведення обговорення проекту будівництва сонячної електростанції, створення нових робочих місць з незалежних від РДА причин.
Земельна ділянка не вибувала з державної власності. Цільове призначення ділянки не змінювалось. За землю сплачується орендна плата, незважаючи на тимчасове невикористання ділянки товариством «Санвей СТ». Район вже отримав більше 1 млн. грн. інвестицій, сплачено біля 50 тис. грн. податків в бюджет.
Представник відповідача (ТОВ) заперечення представника Христинівської РДА підтримала і вказує на виконання товариством програми Президента на державну підтримку розвитку нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії (Указ Президента України від 27.12.2005р. №1863) та Постанови КМУ від 01.03.2012р. №243. Спірна земельна ділянка площею 40,3692 га відноситься до земель промисловості і до цього використовувалась як поля фільтрації Верхняцького цукрового заводу - звалище відходів промисловості. Після ліквідації заводу, з 2007р. ділянка передана до земель запасу Верхняцької селищної ради.
Представник товариства зазначає, що ні прокурор, ні обласна державна адміністрація не надали планів використання спірної ділянки на майбутнє...
Від Провінції: отже, прокуратура наполягає на забороні інвестору будувати сонячну електростанцію в Христинівському районі в інтересах Черкаської ОДА. Чого вони там в Христинівському районі випендрюються?
29.01.2014 12:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter