За здирництво 50 тисяч гривень екс-начальникові дозвільного центру Черкас Стемповському присудили...850 гривень штрафу

У Черкасах чиновник, який погорів на хабарі, відбувся лише штрафом. Начальник дозвільного центру вимагав 50 тисяч гривень у місцевого бізнесмена. За це міг провести кілька років за ґратами. Натомість, як покарання - заплатить 850 гривень. Чому Феміда в цьому випадку була настільки гуманною, з'ясовували наші кореспонденти.
За здирництво 50 тисяч гривень екс-начальникові дозвільного центру Черкас Стемповському присудили...850 гривень штрафу
Руслан Стемповський (крайній з правої сторони)

Це відео оперативники відзняли торік у квітні. На ньому - начальник дозвільного центру - Руслан Стемповський. Його спіймали на хабарі. Чиновник вимагав у підприємця 50 тисяч гривень. Натомість обіцяв допомогти домовитися з контролюючими інстанціями про оформлення необхідних бізнесмену документів. За це Стемповський міг сісти у в'язницю на 7 років, із конфіскацією майна. Та йому присудили лише 850 гривень штрафу! Справу перекваліфікували із "хабарництва" на "шахрайство". Аргументи судді - шокували прокурорів. Ті вже готують апеляцію.
Олег Шмаков, заступник прокурора Черкаської області:
- До повноважень цієї особи не входили дії, за які він вимагав та отримав неправомірну вигоду. Ми ж вважали і вважаємо на даний час, що кошти вимагались і були отримані саме за прискорення в отриманні дозвільних документів.
850 гривень - це найм'якша міра покарання за шахрайство. За що така гуманність? Просили пояснити суддю. Відповісти не зміг - надто зайнятий.
Та й наступного дня часу на коментар не знайшлося. А от колишній адвокат підсудного вироком задоволений.
Іван Кривов'яз, адвокат:
- Враховуючи, що це в нього вперше, тяжких наслідків не наступило, збитків не наступило, він позитивно характеризується. Закон у нас мудрий, я вважаю, і віднеслись нормально.
Тим часом стало відомо: самого підсудного - вирок не задовольнив! Він збирається апелювати і вимагати від Феміди повного виправдання.
Станіслав Кухарчук, Павло Тимошенко, Новини, Інтер, Черкаси
16.01.2014 13:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter