"Грузинський акцент" черкаських реформ: за кілька тижнів наші вулиці патрулюватимуть дружинники

"Грузинський акцент" черкаських реформ: за кілька тижнів наші вулиці патрулюватимуть дружинники У Грузії немає нічого унікального. Ця країна цінна тим, що там кардинальні зміни вдалося зробити за порівняно невеликий проміжок часу — 8 років. Про це розповів міський голова Черкас Сергій Одарич, повідомляють у Черкаському МВК. Він зазначив, що те, що зробили грузини – реальні речі, які можна втілювати у життя.
Минулого тижня група працівників міськвиконкому та депутатів міської ради відвідали Грузію, щоб вивчити корисний досвід. За словами міського голови, загалом в складі офіційної делегації було 22 особи. Вони працювали у шести напрямках, а саме: надання адміністративних послуг (прозорий офіс, «єдине вікно» тощо), сфера архітектури та землекористування, у напрямку соціальної політики, економіки та стратегічного планування, а також у галузі освіти.
— Поїздка планувалася ще місяць тому. Ми мали у своєму розпорядженні всього кілька днів, тому до Грузії їхали «підготовленими». Необхідну інформацію працівники виконкому – учасники делегації – збирали через мережу Інтернет, а вже на місці опрацьовували документи, спілкувалися із виконавцями, вивчали досвід, — розповів Сергій Одарич.
До кінця тижня презентацію кожного із освоюваних напрямків можна буде переглянути на офіційному порталі Черкаської міської ради.
Сергій Одарич розповів, що в Грузії провели реформи, які реально втілити в життя в Україні. Приміром, реформа правоохоронної системи. За радянських часів Грузія вважалася однією з найбільш корумпованих республік. Нині за результатами соціологічних досліджень рівень хабарництва у правоохоронних органах не перевищує 0,5%. Це вдалося досягти насамперед завдяки відкритості і прозорості роботи поліції.
— У нашому місті-побратимі Руставі на 120 тис. населення працює 180 поліцейських. Це і патрульні, і дільничні, і працівники карного розшуку. Там поважають поліцейських. Вони не лише викривають злочинців, але й допомагають людям, консультують тощо, — розповів Сергій Одарич.
За результатами поїздок до Грузії міська влада Черкас вже починає втілювати у життя корисний досвід. Наприклад, за кілька тижнів планують запровадити ДНД (добровільні народні дружини), які спільно із правоохоронцями патрулюватимуть територію Черкас. У міському бюджеті передбачили кошти на фінансування цієї програми, буде придбано кілька автомобілів.
Крім того, мерія Черкас планує використати у Черкасах ще один досвід Грузії – це так звані редукціони. Суть полягає у тому, що підприємці зможуть брати участь в електронних торгах на придбання матеріалів чи надання послуг громаді міста через Інтернет.
02.04.2012 14:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter