Гідрометцентр: На Черкащині продовжується аномальний "бабин" листопад

Гідрометцентр: На Черкащині продовжується аномальний "бабин" листопад Циклони, які рухаються по більш північним широтам, перекрили надходження до України арктичного повітря, тому Черкащина знаходиться під впливом атлантичного тепла. Температурний фон минулих вихідних знаходився у межах +9..11º і відповідав середині жовтня, про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
Перша декада листопада на Черкащині виявилася аномально-теплою, з показниками температурного фону на 6..7º вище кліматичної норми. В окремі дні був встановлений рекорд максимальної температури повітря за весь період історії спостережень в області. 7 листопада пройшов помірний дощ, який поповнив вологозапаси верхніх шарів грунту, де формується коренева система, таких суттєвих опадів не спостерігалося із кінця вересня.
Через таку теплу погоду досі триває активний період вегетації озимини, хоча за багаторічними даними середня дата припинення вегетації 3 листопада, а найбільш пізня – 5 грудня. Цієї осені термін переходу, поки що змістився на тиждень. За спостереженнями метеостанцій області на полях, засіяних до 15 жовтня, у озимини спостерігається листоутворення та кущіння. Аномальне тепло на початку листопада відіграло позитивну роль в розвитку озимих, які знаходяться переважно у доброму стані перед зимівлею. Подальший їх стан залежатиме від характеру зими. Однак несвоєчасне тепло негативно позначається на окремих рослинах, в результаті теплового стресу на деревах розпочалося поодиноке цвітіння.
У Кременчуцькому водосховищі в районі м. Черкаси протягом першої декади листопада температура води утримувалася в межах 10º, що на 4º вище середніх багаторічних значень і є найвищою за період спостережень із 1962 р.
За прогнозом погоди, найближчі кілька діб спостерігатиметься антициклональний режим погоди, температурний фон суттєво не зміниться. Температура повітря вночі +3..8º, вдень +8..13º, суттєвих опадів не очікується.
Із 14 листопада розпочнеться зниження температурного фону – вночі стовпчики термометрів опускатимуться до +1..6º, вдень +4..9º.
11.11.2013 17:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter