До кінця року хата чумака в Моринцях стоятиме там, де і раніше, - Тулуб

До кінця року хата чумака в Моринцях стоятиме там, де і раніше, - Тулуб Як інформує пресс-служба Черкаської ОДА, Сергій Тулуб на прес-конференції прокоментував ситуацію з реконструкцією хати чумака в Моринцях.
– Що стосується хати чумака в Моринцях, – це питання за дорученням Глави держави вивчає Генеральна прокуратура, яка оприлюднила попередні висновки під час Гуманітарної ради минулого тижня.
По-перше, ця будівля знаходиться на території національного заповідника, який є державною установою, підпорядкованою Міністерству культури. По-друге, її реконструкція не фінансувалася, попри те, що з 3 червня цього року після численних звернень до сільської ради хату було передано на баланс національного заповідника. Крім того, численні акти обстеження, у яких зафіксовано всі дефекти, свідчать про те, що вона становила небезпеку для відвідувачів. Тому сьогодні треба розібратися, наскільки було вірним рішення розібрати її для реконструкції. Уявіть собі, що могло б статися, якби вона почала руйнуватися, – зазначив Сергій Тулуб.
Разом із тим, наголосив очільник області, реконструкція об’єкту відбувається згідно з проектом, який пройшов державну експертизу і погоджений із Міністерством культури. При цьому всі роботи фінансувалися за рахунок спонсорських коштів, а з державного бюджету кошти не виділялися.
– У будь-якому випадку всі складові цього питання вивчатиме Генпрокуратура, яка потім оприлюднить свої висновки. Думаю, що вже цього року хату чумака відновлять, і вона стоятиме на тому ж місці в такому ж автентичному вигляді. Але задля безпеки відвідувачів деякі елементи буде замінено. Крім того, на майданчику поруч буде відтворено чумацький двір. Наразі частина коштів уже надійшла, проте всі роботи, які проводилися до цього, фінансувалися за рахунок інших джерел, дозволених законом, – сказав голова ОДА.
04.11.2013 18:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter