Жуковська натякає, що хтось умикнув з бюджету Черкас 30 мільйонів гривень, передбачених на купівлю 15 тролей, що стоять на "Азоті"

Жуковська натякає, що хтось умикнув з бюджету Черкас 30 мільйонів гривень, передбачених на купівлю 15 тролей, що стоять на "Азоті" Почесний президент ПАТ «Азот» Валентина Жуковська прокоментувала ситуацію з тролейбусами, які рік тому підприємство закупило для Черкас. Виповнився вже рік, які тролейбуси стоять на території підприємства.

- Сьогодні рік як 15 новеньких тролейбусів сиротливо стоять на Азоті, - пише на «Фейсбуці» Валентина жуковська. - Хто тільки не коментує цю тему! Які тільки припущення та гіпотези не висуваються! А історія до болі проста: в бюджеті міста були кошти 30 млн. грн. на придбання тролейбусів. А потім ці кошти зникли.
А мораль цієї історії така. У місті не тільки немає відповідальної влади, але і немає стратегічного бачення розвитку. Завтра тролейбусне та автобусне питання знову підніметься – адже треба буде якось пояснювати розтрату 30 млн. грн. Але без реформи транспортного господарства міста, радикально ситуація не вирішиться.
Питання вартує набагато більше, ніж декілька нових тролейбусів. Це момент, коли буде вирішено – чи буде дано відсіч практиці використання грошей бюджету як заманеться, чи ми навпаки даємо цим ділкам при міській владі мотиви для присвоювання коштів і надалі? Якщо практика розкрадання коштів із бюджету залишиться й надалі, місто буде лише занепадати. Скільки б тролейбусів йому не дарували.
Якщо ж буде продемонстровано, що за надані до міського бюджету кошти потрібно відповідати – повірте, ефективність їх витрачання значно підвищиться. І лише тоді можна буде говорити про розвиток міста, про бажання інвесторів допомагати громаді у розвитку.
Наступного тижня ми почнемо організацію публічних громадських слухань з цього питання . Люди мають сказати своє слово, що сьогодні актуально - придбати світлофорів на 11 млн. або вирішити транспортну проблему.

У жовтні 2012 року Валентина Жуковська, тоді – кандидат в народні депутати по в/о №194, анонсувала придбання тролейбусів для обласного центру.
... До кінця листопада Черкаси отримають 15 нових тролейбусів від ПАТ «Азот», повідомили у Черкаській міськраді. Перша партія нових тролейбусів надійде до Черкас уже 17 жовтня. Про це повідомила президент «Азоту» Валентина Жуковська. Для придбання тролейбусів ПАТ «Азот» уклало угоду з білоруським підприємством-виробником “Белкоммунмаш”. Зараз транспортні засоби проходять процедуру розмитнення...
Востаннє таку крупну партію нових тролейбусів місто отримувало ще до початку 90-х років. Тепер завдяки коштам «Азоту», місто отримало можливість почати оновлення тролейбусного парку. Перший тролейбус підприємство подарувало Черкасам на день міста, і він уже вийшов на маршрут. Планувалося, що наступну партію тролейбусів мерія Черкас придбає за кошти «Азоту», сплачені в бюджет міста згідно з соціальною угодою. Проте на заваді цим планам стало постійне блокування та перенесення організованих мерією тендерів на закупівлю тролейбусів. Тому у мерії виникли побоювання, що провести торги на придбання нового транспорту цього року не вдасться.
- Нас дуже розчарувала позиція найбільших українських виробників тролейбусів, які почали змагатися за вигідний контракт і таким чином заблокували проведення тендеру на купівлю тролейбусів. Через це мерія так і не змогла організувати закупівлю. «Азот» - соціально відповідальне підприємство, тому ми не можемо стояти осторонь такої ситуації в місті, - зазначає Валентина Жуковська.- Черкасам потрібні нові тролейбуси, тому «Азот» вирішив допомогти місту їх отримати.
Надалі ПАТ «Азот» передасть тролейбуси у власність громади Черкас. А після прийняття відповідного рішення Черкаської міської ради, тролейбуси будуть передані комунальному підприємству «Черкасиелектротранс».

Ось що говорив після того, як вибори закінчилися, Жуковську не обрали, а його - ще не зняли з посади мера Черкас Сергій Одарич.
Тролейбуси придбані коштом ПАТ «Азот» для наступної передачі Черкасам, досі не передано місту. Про це сьогодні на брифінгу в МВК, відповідаючи на запитання журналістів, повідомив Сергій Одарич.
- Я вважаю, що це ненормально. Якщо ми домовлялися про співпрацю, то вона якось повинна рухатися, -заявив мер. - А не так, що вибори закінчилися, і після того все зависає.
За інформацією Одарича, тролейбуси ще стоять на території «Азоту». На його думку, скоро стане відома дата перевиборів, і , ймовірно, справа зрушить з мертвої точки.
-
31.10.2013 12:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter