Депутат Гладких сказав вільним демократам: "Да пішлі ви..."

У Черкаському прес-клубі наводять коментар депутата Черкаської міської ради Сергія Гладких про анонсоване Одаричем виключення із депутатської групи Вільних демократів.

- Я ніколи не розумів і не зрозумію депутатів, що працюють по команді. І сьогодні я дотримуюся тих самих поглядів, що свого часу стали причиною мого виходу із партії «Батьківщина», - констатує депутат Черкаської міської ради Сергій Гладких. - На вибори я йшов як депутат-мажоритарник, а не за партійними списками. І я твердо переконаний, що маю виконувати вказівки лише громади, яка мене обирала.
А не голосувати проти всього з тих міркувань, що ніби «ми - опозиція». Детально розбирати кожне питання, ретельно вивчати його – і голосувати за те, що принесе користь громаді – і проти того, що йде у розріз з її інтересами. Тоді мені сказали, що така позиція іде у розріз лінії партії «Батьківщина».
Така ж ситуація повторилася і сьогодні. Я поважаю всіх членів фракції Вільних Демократів, я не голосував за імпічмент Сергія Одарича, я разом із іншими членами команди певний час не ходив на сесії міської ради, бо такою була позиція фракції. Хоча свого часу у команду саме Сергія Одарича я прийшов, будучи переконаним, що це дасть можливість ефективніше працювати для людей. Але у ігноруванні сесій міської ради немає жодного конструктиву.анонсоване Одаричем
Хочу зазначити, що на всіх засіданнях фракції я відкрито озвучував свою позицію – що вважаю неправильним принципово «бути проти» і йти «в штики» з усіма (мовляв, «нехай вони до нас прийдуть»). Моя позиція була – відвідувати сесії і працювати на користь громади, а не вести політичні ігри.
За рішенням фракції, я не відвідував сесії три місяці – але потім заявив, що не бачу у цьому сенсу, що це лише на шкоду для міста, що кожен депутат повинен співпрацювати зі всіма – із владою, із опозицією – якщо це необхідно задля громади, а не діяти за якимись незрозумілими амбіціями. І, якщо вони вважають таку мою позицію неприйнятною – то можу негайно покласти на стіл заяву про вихід із фракції.
І сьогодні, коли Сергій Одарич (за незрозумілим, до речі, принципом, оскільки головою фракції Вільних Демократів залишається Олег Ліходькін) робить гучні заяви стосовно виключення мене із фракції – я, безумовно, нарешті напишу заяву про вихід. Я згоден – що, коли мій співробітник перестав би виконувати потрібну мені роботу – я б теж захотів його звільнити. Але на прес-конференціях би цього не заявляв і у газетах не писав би. І - я не співробітник, я депутат.
Я маю чітку позицію, що депутат може бути членом фракції чи партії – але не цілковито від неї залежати, а все-таки керуватися інтересами людей, які за нього проголосували. Коли я став депутатом, я нікому не присягав на вірність - і вважаю себе відповідальним лише перед Богом і громадою, яка мене обирала. І надалі я збираюся залишатися в раді депутатом позафракційним та позапартійним.
30.10.2013 18:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter