У Черкаській ОДА натякнули, що вважають "чумакові заяви" нардепа Кириленка невіглаством

У Черкаській ОДА натякнули, що вважають "чумакові заяви" нардепа Кириленка невіглаством У Черкаській ОДА вважають некоректними коментарі голови Комітету з питань культури і духовності В’ячеслава Кириленка стосовно стану виконання обласною державною адміністрацією рекомендацій Комітету, які були ухвалені в травні цього року за підсумками слухань «Підготовка до відзначення 200-річчя Тараса Григоровича Шевченка: стан, проблеми та пропозиції».
Зокрема, засобами масової інформації було розповсюджено наступну заяву з посиланням на голову Комітету В’ячеслава Кириленка: «У Комітеті з питань культури і духовності сподіваються, що "конструктивна співпраця з "губернатором" Черкаської області буде налагоджена і пропозиції комітету, офіційно ухвалені ще у травні цього року і надіслані до Черкаської ОДА, будуть нарешті почуті".
«Говорити про те, що Черкаська ОДА «не почула» пропозицій Комітету – як мінімум, некоректно. Рекомендації Комітету з питань культури та духовності не просто «почуті», а виконуються. І роботи з реконструкції «чумацької хати» якраз і передбачені ними. Ще 18 липня цього року обласна державна адміністрація поінформувала про перелік об’єктів, де буде здійснено реставраційні роботи, серед яких і «чумацька хата», – прокоментував заступник начальника Управління культури Черкаської ОДА Микола Суховий.
Серед рекомендацій Комітету Черкаській обласній державній адміністрації, зокрема, було проведення ремонтно-реставраційних робіт, оформлення права на землю та будівлі шевченківських заповідників, що розташовані на території області, та проведення музеєфікації пам’яток, пов’язаних із життям, творчістю та пошануванням Тараса Шевченка.
Ще 18 липня Черкаська ОДА офіційно відзвітувала про стан виконання рекомендацій Комітету ВР з питань духовності та культури. Зокрема, Черкаською ОДА була надана інформація про те, що на виконання рекомендацій Комітету ВР розроблено проектно-кошторисну документацію на проведення ремонтно-реставраційних робіт на об’єктах Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка». Згідно з проектно-кошторисною документацією, передбачається реконструкція та реекспозиція літературно-меморіального музею Т.Г.Шевченка в с.Шевченковому, реконструкція парку-памятки садово-паркового мистецтва ХІХ ст.П.В.Енгельгарда, реекспозиція музею Т.Г.Шевченка в с.Будище, та реставрація «чумацької хати» в с.Моринці Звенигородського району.
«А стосовно заяв Вячеслава Кириленка про «руйнування автентичних споруд», то депутату ВР, який очолює такий важливий комітет, і працював гуманітарним віце-прем’єром, варто було б знати про те, що «чумацька хата» досі не входить до складу об’єктів Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка». Шкода, що за весь час, поки В’ячеслав Анатолійович займається гуманітарною політикою, питання ремонту цього об’єкту навіть не розглядалося», - зазначив Микола Суховий.
28.10.2013 09:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter