Майборода-Тулубу і Ко: Скільки можна, прикриваючись будівництвом, відмивати бюджетні кошти?

Майборода-Тулубу і Ко: Скільки можна, прикриваючись будівництвом, відмивати бюджетні кошти? Депутат Черкаської обласної ради Любов Майборода надала розгорнутий коментар до сесії Черкаської обласної ради, яка відбулася минулої п`ятниці.
- Облдержадміністрація та апарат ради зробили все можливе, щоб депутати голосували всліпу, не маючи найменшого уявлення про запропоновані зміни, - вважає Любов Майборода.
Частину пропозицій депутатам роздали за два дня до сесії, решту – за 10 хвилин. Вивчити, обговорити, внести пропозиції депутати практично не мали можливості. Та депутатській більшості партії регіонів це і не потрібно.
А розібратись було в чому. Розподілялось 4,9 млн. додаткових бюджетних призначень, які можна було направити на медикаменти, ремонти шкіл, придбання медобладнання. Партія регіонів вирішила по іншому:
-один мільйон гривень направлено на розвиток хортингу; виявляється цей вид спорту - улюблений нашого губернатора;
- 700 тисяч гривень отримало автотранспортне підприємство обласної ради для обслуговування губернатора та його заступників, заробітна плата яких перевищує 15 тисяч гривень в місяць з державного бюджету, і вони могли би за прикладом європейських лідерів успішних країн (де заробітна плата пересічного робітника 20-25 тисяч гривень в місяць) користуватись громадським транспортом.
-400 тисяч – облаштування кабінетів чиновників, хоча загальновідомо, що кабінети чиновників мають пристойний вигляд на відміну від 1, 2, 3 дитячих поліклінік міста Черкас, а також міських та районних комунальних закладів охорони здоров`я та освіти, які нагадують сараї та потребують коштів на проведення ремонтів.
Спідтишка, без будь-якого обговорення, депутатська більшість партії регіонів затвердила виділену Кабінетом міністрів субвенцію на проведення начебто заходів до 200 -річчя від дня народження Т.Г. Шевченка в сумі 69 мільйонів 500 тисяч гривень. А насправді на що ж вони підуть? Суцільне марнотратство!
-12 млн.гр. на реконструкцію Національного заповіднику в м. Каневі –де взагалі будівельні роботи заборонені законодавством;
-30 млн.гр - на будівництво будинку культури в м. Каневі на 700 місць. У місті, де проживає 25 тисяч мешканців, є два великих зали: кінотеатр «Канів» на 500 місць та районний будинок культури, які стоять порожні. Навіщо ще один палац і за які кошти його утримувати? Через подібні авантюри з посади протягом тижня пішли директор Національного заповідника, міський голова Канева та його заступник.
-2 млн. гр. на будівництво славнозвісної знесеної чумацької хати та історичного подвір`я в с. Моринці;
Будівництво.. Будівництво.. І ще раз будівництво.. Скільки можна прикриватись будівництвом? Скільки вже можна відмивати кошти?!
Серед заходів єдиний соціально значимий об`єкт: реконструкція музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка в сумі 3млн.400тис.гр.
Для порівняння: на придбання обладнання для медичних закладів міста Черкаси використано станом на 28.10.2013 - 410 тисяч гривень з передбачених річним бюджетом 6,5 мільйонів. А на ремонт медичних закладів міста лише 2,5 млн. гр.!
Вартість одного дня харчування в лікарнях – 3гр.50 коп. Що можна за них приготувати тричі на день, коли одна м`ясна котлета коштує як мінімум 6 гривень? Наведені цифри свідчать про повну байдужість влади до здоров`я людей.
За таке нечуване марнотратство проголосувала депутатська більшість партії регіонів. Мою пропозицію: направити кошти на лікування хворих з хронічною нирковою недостатністю в клініці «Фрезеніус» та розробити обласну програму допомоги хворим людям підтримало лише 21 депутат фракції «Батьківщина».
28.10.2013 08:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter