Тулуб: відновлення чумацької хати в Моринцях відбувається відповідно до технології реставрації дерев’яних споруд

Тулуб: відновлення чумацької хати в Моринцях відбувається відповідно до технології реставрації дерев’яних спорудГолова Черкаської ОДА Сергій Тулуб зробив офіційну заяву з приводу подій навколо хати чумака в Моринцях Звинигородскього району. Як ми вже повідомляли, Президент України Віктор Янукович доручив Генпрокурору Пшонці дати правову оцінку інциденту з цією історичною пам`яткою.
«Реконструкція «чумацької хати» була запланована в контексті підготовки до відзначення 200-річного ювілею Тараса Шевченка. У вересні 2013 року громадсько-експертною групою у складі 9 осіб було проведене обстеження хати у с. Моринці, яка дійсно має поважний вік, але ніколи не мала статусу архітектурної пам’ятки, та не належала до об’єктів Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка», не мала музейної експозиції і вже понад 10 років перебувала в аварійному стані. За висновками громадсько-експертної групи, було вирішено повністю відновити історичний вигляд всієї садиби та прийняти реконструйований об’єкт «Чумацька хата» до складу Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка».
Інформація про наміри стосовно реконструкції об’єкту була опублікована ще на початку року, коли робоча група обласного управління культури підготувала пропозиції його відновлення. Термін проведення ремонтних робіт був обумовлений розробленням проектно-кошторисної документації та пошуком інвесторів. До виготовлення проектних робіт було залучено етнографів, спеціалістів-реставраторів та краєзнавців. Серед них: архітектор, лауреат Шевченківської премії Фурсенко С.М., заслужений художник України Фізер І.В., інженер-технолог-реставратор, дійсний член Академії будівництва України Стріленко Ю.В., завідуючий відділом етнографії Черкаського обласного краєзнавчого музею Литовка В.М.
Відновлення відбувається відповідно до технології реставрації дерев’яних споруд. Завершення робіт планується здійснити до грудня 2013 року. Вартість робіт згідно з проектно-кошторисною документацією, становитиме 600 тис.грн. Роботи розпочаті за рахунок інвестиційних коштів. Контроль за виконанням реконструкції здійснює генеральний директор Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» Олександр Комаренко. Після ремонту, хату буде включено до складу об’єктів Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка».
Тулуб: відновлення чумацької хати в Моринцях відбувається відповідно до технології реставрації дерев’яних споруд
26.10.2013 14:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter