Краєзнавцям, що запідозрили Геращенко в некомпетентності, нардеп відповіла в стилі "многа букофф"

Краєзнавцям, що запідозрили Геращенко в некомпетентності, нардеп відповіла в стилі "многа букофф" Нардеп з "Удару" Ірина Геращенко відповіла на вчорашнє звернення черкаських краєзнавців з приводу її заяв щодо подій в селі Моринці Звенигородського району. Текст - нижче:
"Шановні земляки!
Як черкащанка, українка, я, як і тисячі інших громадян України були глибоко шоковані інформацією, що з'явилася у черкаських та центральних ЗМІ про руйнування автентичної хати чумака у Моринцях. Фотографії, на яких деталі історичної будівлі складено просто неба як будівельне сміття, без належного зберігання та нумерації, вразили всіх, хто побачив це у ЗМІ.
До мене і до моїх колег - народних депутатів України від опозиційних фракцій - звернулися журналісти і громада Черкащини з вимогою розібратися в ситуації. Важко уявити собі, що будь - які роботи, що мають проводитися у заповіднику, розпочинаються без інформування ЗМІ і громадськості, без оприлюднення експертної думки і залучення найкращих українських фахівців.
Тому мені і багатьом моїм колегам - політикам близьке і зрозуміле занепокоєння журналістів та громадян, які висловили обурення подіями у Моринцях.
На жаль, нинішня влада - як на центральному, так і регіональному рівні - дає чимало приводів турбуватися щодо неналежного ставлення до української мови, традиції, культури, спадщини. На жаль, часто вшанування пам'яті Тараса Шевченка перетворюється на одноденний пафосний захід, після якого всі забувають про Великого Кобзаря і його заповіти, в тому числі, його заклик шанувати і захищати Україну і українське.
Так, серйозні дискусії в експертному і культурному середовищі викликало неоднозначне будівництво музею Тараса Шевченка у Каневі, чимало знаних і шанованих експертів - шевченкознавців жорстко критикують цей об’єкт. А будівництво вертолітного майданчика біля Шевченкової гори сьогодні не наважуються виправдовувати навіть найзатятіші адвокати влади. Принагідно нагадаю, що на цей об'єкт було вбухано 139 мільйонів гривень. При цьому на Черкащині немає жодної відремонтованої дороги, в тому числі розбиті шляхи, по яким мали б їхати тисячі туристів до шевченківських місць.
На жаль, позиція громадсько-культурних діячів щодо цього ганебного марнотратства так і не прозвучала...
Нинішня влада по-варварськи знищила унікальні схили Дніпра у Києві, побудувавши там черговий вертолітний майданчик, історичні вали на Печерську, десятки архітектурних і історичних об'єктів по всій країні, які мала б оберігати.
Тому у мене як черкащанки, людини, яка ж небайдужою до історії рідного краю, яка за своїм статусом зобов'язана захищати наше історичне надбання, є чимало питань до того, як проводиться ця так звана "планова реставрація". Чому вона затіяна в осінньо-зимовий період? Чому напередодні проведення робіт у заповіднику про це не було поінформовано громаду і ЗМІ? Чи правда, що "реставраційні роботи" розпочалися із помаху сокири начальника місцевого клубу? Чи правда, що реставрація проводиться без належно проведеної експертизи та без проведення прозорого тендеру? Всі ці питання ми з Миколою Томенком та Володимиром Яворівським як народні депутати України виклали у своєму зверненні до Генпрокуратури України та міністра культури України. Від якого, до речі, вимагаємо надати повну інформацію про всі заходи, що проводяться в рамках підготовки до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка та всі об'єкти, які начебто вимагають реставрації.
На моє глибоке переконання, Ви, як громадсько-культурні діячі, замість того, аби переписуватися з народним депутатом, маєте так само гостро поставити питання перед місцевою владою, чому начебто планова реставрація проводиться не публічно і громада дізналася про це з шокуючих фото. Ким і як приймалося рішення про розбір автентичної хати, чи були до цього залучені кращі українські та іноземні спеціалісти, чи зафіксовано кожну хвилину розбору на фото і відео, де є ці матеріали, наскільки ретельно пронумеровано кожна деталь і фрагмент будинку; скільки коштів піде на реконструкцію і хто їх освоїть.
Як люди, які опікуються культурою, ви прекрасно знаєте, що ця сфера вимагає максимальної публічності. Уявити собі, щоб в будь-якій європейській країні подібна "реставрація" відбувалася без широкого оповіщення про це громаду, оприлюднення експертної позиції напередодні початку робіт просто неможливо.
І за це недбальство повинен відповідати той, хто розвів в області такий бардак - голова облдержадміністрації Сергій Тулуб.
Хочу запевнити вас, що я та мої колеги доб'ємося публічних відповідей і від центральної, і від регіональної влади на всі поставлені громадою запитання і змусимо діяти виключно в правовому полі, публічно і прозоро. І сподіваємося в цих питаннях на Ваше розуміння, підтримку і співпрацю".
23.10.2013 16:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter