Черкаські краєзнавці - екс-"няньці" Ющенка Ірині Геращенко: Ваше твердження - абсурд, що суперечить здоровому глузду

Черкаські краєзнавці - екс-"няньці" Ющенка Ірині Геращенко: Ваше твердження - абсурд, що суперечить здоровому глузду Провінція отримала відкритий лист до нардепа-«ударниці» Ірини Геращенко. Текст – нижче:

Шановна Ірино Володимирівно!
Черкащани щиро сподівалися на те, що присутність у Верховній Раді політиків, які народилися та виросли в Шевченковому краї, означатиме для міста та області новий розвиток та підтримку гуманітарних проектів на рівні держави. Особливо враховуючи той факт, що Черкащина має унікальне історико-культурне минуле.
На всіх краян покладено високу місію і величезну відповідальність – достойно відзначити наступного року 200-річчя Тараса Шевченка. Ця подія, безперечно, привертає до нашого краю – батьківщини Шевченка - увагу всієї світової спільноти. Як відомо, Україна подала до ЮНЕСКО пропозицію проголосити 2014-й рік Роком Тараса Шевченка у світі.
Тому величезний подив і нерозуміння викликала Ваша заява про «варварське знищення хати чумака в Моринцях». Маючи недоторканний статус народного депутата України, Ви, Ірино Володимирівно, розповсюджуєте недостовірну, неправдиву інформацію, яка дискредитує всю ту величезну роботу, яка зараз проводиться в області напередодні відзначення 200-річчя Тараса Шевченка.
Ваше твердження про «знищення унікальної пам’ятки» є абсурдним та взагалі суперечить здоровому глузду. Адже «хату чумака» (відповідно до загальноприйнятої технології проведення реставраційних робіт) розібрано з метою реставрації, а не «зруйновано». Кожен фахівець пояснить, що за такою технологією виконуються роботи з реставрації історичних об’єктів подібного типу. Це загальносвітова практика, за якою всі автентичні елементи зберігаються. Зокрема, на території всесвітньовідомого Музею народної архітектури та побуту НАН України поблизу селища Пирогів Київської області, у 60 – 70-ті роки минулого століття в такий спосіб перенесено величезну кількість унікальних автентичних пам’яток історії та архітектури з різних куточків України. Серед них – і хата доби Шевченка з села Шевченкове Звенигородського району, а також Церква Святої Великомучениці Параскеви – пам’ятка доби бароко із села Зарубинці Монастирищенського району Черкаської області.
Така практика існує й в інших державах світу і ніде не робляться гучні заяви про «знищення унікальних історичних пам’яток». Мабуть тому, що у політиків, журналістів, громадських діячів вистачає здорового глузду, щоб розуміти суть такої роботи, а не створювати скандали та сенсації на порожньому місці.
Прикро, що й крізь століття залишаються актуальними сповнені болю слова Шевченка про Україну – що «гірше ляха свої діти її розпинають». Що замість того, щоб відкинути політичні розбіжності, і разом працювати над тим, аби область гідно презентувала Україну, деякі політики намагаються дискредитувати усю кропітку роботу, яка зараз проводиться для збереження історичної спадщини Черкаського краю.
Шановна Ірино Володимирівно! Від імені громади Черкаського краю звертаємося до Вас насамперед, як до черкащанки, а вже затим, як народного депутата України із проханням: зважуйте кожне слово, не використовуйте підготовку до ювілею Тараса Григоровича Шевченка в політичних інтересах. Зважте нарешті, що важливіше для майбутніх поколінь: скороминущі ігрища політиків, чи гідне виконання заповітів національного пророка Тараса Шевченка.

Звернення підписали:
Генеральний директор Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» Комаренко О.М.
Генеральний директор Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Полтавець В.І.
Директор Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Чабанюк В.В.
Директор Кам`янського державного історико- культурного заповідника Таран Г.М.
Голова правління Черкаської обласної організації Національної Спілки краєзнавців України, професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Мельниченко В.М.
Заслужений художник України, секретар Черкаської обласної організації Національної Спілки художників України Фізер І.В.

22.10.2013 19:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter