Паша Карась теж був проти маніловських планів Одарича з реконструкції Хрещатика

Паша Карась теж був проти маніловських планів Одарича з реконструкції Хрещатика Заступник міського голови Павло Карась заявляє, що з самого початку був проти реконструкції вул. Хрещатик. Про це повідомляє прес-служба Черкаської міської ради.
Головними причинами такої позиції Павло Карась називає необґрунтованість витрачання на це значних бюджетних коштів і незручності, які мали б містяни та гості нашого міста у разі реалізації цього проекту.
– Вулиця Хрещатик є далеко не найгіршою вулицею Черкас. У місті є набагато більше вулиць, які перебувають у значно гіршому стані, і де теж живуть черкасці, – наголошує Павло Миколайович.
За його словами, загальний кошторис проекту реконструкції Хрещатик, ініційований колишнім міським очільником, сягав близько 130 мільйонів гривень. Тоді як у міському бюджеті на ці цілі було передбачено всього 17 мільйонів.
– Чому 130 мільйонів? Тому що, орієнтовно, 30 мільйонів насправді коштувало виконання запланованих робіт з реконструкції вулиці Хрещатик. І близько 100 мільйонів – планована «яма» у сквері за облдержадміністрацією, де мав паркуватись весь транспорт. Оскільки по Хрещатику не було заплановано жодного паркувального місця, – пояснює Павло Миколайович.
Адже жодної копійки на будівництво паркувальних місць по вул. Хрещатик у проекті заплановано не було. Як і не було озвучено реальної суми кошторису усіх запланованих робіт з реконструкції вулиці Хрещатик.
Павло Карась відзначає, що із тих 17 мільйонів значна частина коштів передбачалась на об’єкти, які не можна було профінансувати з міського бюджету.
– Це, наприклад, реконструкція фасадів приміщень, благоустрій територій і освітлення об’єктів державної, або обласної власності. Тоді як Бюджетний Кодекс забороняє це робити, – говорить Павло Миколайович.
Також, за його словами, досить спірною з погляду доцільності була ідея – створити, так званий, «храм міста» на місті теперішнього центрального РАЦСу.
– На це ж теж планувався ресурс. Потім у планах були якісь химерні скульптури, які мали прикрашати будівлю школи №17. Я не вважаю, що це ті речі, які вкрай необхідні місту, і на які потрібно витрачати значні бюджетні кошти, – наголосив Павло Карась.
Зі зміною керівництва містом, гроші, заплановані у бюджеті на реконструкцію Хрещатику, були перерозподілені на більш актуальні для життя Черкас питання.
В основному – це капітальні видатки на реконструкцію та ремонти закладів охорони здоров’я, освіти, культури та спорту, а також продовження реконструкції доріг у м. Черкаси.
Як повідомляють у Черкаському МВК, кошти, передбачені на реконструкцію вул. Хрещатик, були перерозподілені на такі об’єкти:
- Капітальний ремонт спортивного залу Черкаської гімназії № 31, реконструкція спортивного майданчика на КП «Центральний стадіон», реконструкція фасадів Першої міської гімназії, П’ятої Черкаської міської поліклініки, дитячої поліклініки №2 Черкаської міської дитячої лікарні, будівництво добудови спортивного залу школи І-ІІІ ступенів №18 (по вул. Нечуй-Левицького, 12 в м. Черкаси), плановий та позаплановий капітальний ремонт ліфтів та систем диспетчерського зв’язку у житлових будинках, реконструкція кінотеатру в парку 50-річчя Жовтня в комплексі з фонтаном, а також – приміщень під танцювальну залу Черкаського міського багатопрофільного молодіжного центру по вул. Благовісна, 170. Крім цього заплановані кошти на капітальний ремонт покрівлі цієї будівлі.
А також – продовження реконструкції доріг із застосуванням щебенево-мастичного асфальтобетону: вул. Котовського (від вул. Хрещатик до вул. Одеської), вул. Смілянської (від вул. Фрунзе до вул. 30-річчя Перемоги, вул. В. Чорновола (від бульв. Шевченка до вул. Бидгощська), вул. Ільїна (від вул. Котовського до вул. Чорновола), вул. Благовісної (від вул. Котовського до вул. В.Чорновола), реконструкція вул. Хрещатик та вул. Гагаріна (від вул. Сержанта Жужоми до узвозу Клубний).
18.10.2013 16:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter